Makyaj

Makyajda yanlış bilinen 7 güzellik kuralı

Makyaj yaparken yanlış bildiğiniz 7 güzellik önerileri

Artık güzellik kurallarını bozmaya ne dersiniz? Her makyaj yaptığınızda kurala uymazsanız makyajınız bozulacak endişe yaşamaktan siz de sıkıldıysanız size vereceğimiz tavsiyeleri dikkate alın.

Makyajda yanlış bilinen 7 güzellik kuralı

01. Dudak ve göze çok önem verin

Geleneksel kuralı bozarak dilerseniz dumanlı göz makyajınız altına koyu bir renk tercih edebilirsiniz. Yüz kısmınızın yarısına makyaj yapılmış görünümü vermeniz gerekmez.

02. Ruj ve tırnaklarınız uyum içinde olsun

Bu kural iyi niyetli ninelerimiz tarafından tavsiye edilmiştir. Fakat şimdilerde bu kurala uymayıp tırnaklarınızı ve rujunuzu farklı renklere boyayabilirsiniz.

03. Saç dipleriniz gözükmesin

Bazı kişilerin saçları kök kısmından uç kısmına kadar aynıdır. Bazı kişilerin ise renk değişikliği vardır. Sizin saçlarınız dipleriniz karanlık diye bunu saklamak zorunda hissetmeyin.

04. Kaşlarınızın üstünü almayın

Evet, kaşlar alttan alınır ancak yukarıdan uzanan kaşlarınızı almanızda hiçbir sakınca yoktur.

05. Kaşlarınızı mutlaka inceltin

2000’li yıllar kaşların inceldiği ve bunun moda olduğu yıllardı ama şimdi neredeyse dümdüz kaşlar moda ve bu yine değişebilir. Her zaman ince kaş kullanmak zorundasınız diye bir şartta yoktur.

06. Cilt tonunuz ile aynı renkleri kullanın

Cilt tonunuz ile aynı olan soğuk veya sıcak renkler kullanın. Siz sadece cilt renginizden ibaret olmadığınız değilsiniz. Göz renginiz, saç renginiz, makyaj renkleriniz de olduğu için tek başına bir renk kullanmak yerine sizi oyalayacak renk seçimleri yapın.

07. Alt kirpiklerinizde rimel kullanmayın

Alt kirpiklerinizde bazen parlatıcı gölgeler kullanmak sizi olduğunuzdan yaşlı gösterebilir fakat bu hiç alt kirpiklerinize gölge rimel kullanmayacağınız anlamını taşımaz. Elbise ve makyajınız uygunsa alt kirpiklerinize gölgeler yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu