Diyet ListesiŞifalı Bitkiler

Lahana Diyeti Nasıl Yapılır?

Lahana Diyeti Nasıl Yapılır

Son yılların en bilinen ve popüler diyetlerinden olan lahana diyeti nasıl yapılır kimse bilmiyor. Birçok kişi yanlış bir listeyi eline geçirdiği için başarısız diyetler uyguluyor.

Tüm dünyada yaygın bir kilo verme şekli olan lahana diyeti, lahana çorbasıyla yapılan bir diyettir. Bu diyeti uygularken acıktıkça lahana çorbası tüketeceksiniz ve fazla ödeminiz atılacak. Lahana çorbası yapmak için ise, aşağıdaki reçeteyi uygulamanız yeterli olacaktır:

Lahana Çorbası Diyeti İçin Malzeme Listesi

  • 1 orta boy beyaz lahana,
  • 6 orta boy soğan,
  • 2 domates,
  • Yeşil biber,
  • 1 demet maydanoz.

Tüm malzemeleri karıştırarak, iyice kaynatın ve dilerseniz blenderda karıştırın. Daha sonra acıktıkça tüketilir. Yanında ekmek ya da yoğurt gibi yiyecekler tüketmemeniz gerekecektir.

Lahana Diyeti

Lahana Çorbası Diyeti Planı

Birçok seçenekle birlikte değerlendirebileceğiniz diyet menüsünde, sınırsız çorba, yanında meyve ve bol su tüketilebilir.

İkinci gün çorba yeniden yapılmalıdır ve yanında bolca sebze tüketilir. Üçüncü gün ise sebze meyve karışık tüketebilirsiniz. Diğer günler bunlara ek olarak et ekleyebilirsiniz. Son gün de pirinç ekleyerek, iki haftadan uzun yapmamanız gerekecektir.

İlk günler biraz zor olan diyet bire bir yapıldığında kolay bir şekilde kilo vermeye başlayabilirsiniz. Öncelikle lahana diyeti listesine göz atmanız ve sürekli aynı şeyi yiyerek iradeli olabilecek misiniz bilmeniz gerekecek.

Lahana Diyeti Nasıl Yapılır

Lahana Diyeti İle Kaç Kilo Verilir?

Lahana diyeti yapanların en sık karşılaştıkları sorunlardan biri de sürekli çorba içmeye dayanamamaktır. Bu yüzden iradesiz biriyseniz metabolizmanızın zarar göreceğini unutmamanız gerekir.

Diyet yaparken bire bir uyum gösterdiğiniz takdirde, 3 ile 7 kilo arasında kilo verebilirsiniz. Kilosu fazla olanlar daha çok kilo verecek ama kilosu az olanların kilo verme miktarı da az olacak. Zayıflamak isteyen ama nereden başlayacağını bilemeyenler için sınırsız tüketme imkanına sahip olacağınız bu diyet oldukça basit ve etkilidir.

Lahana Diyeti Zararları

Tek tip besin diyetleri her zaman sakıncalıdır. Çünkü vücudun her vitamin ve minerale ihtiyacı vardır. Bu diyette her ihtiyacınızı karşılayamazsınız.

Lahana diyeti yapmak istediğinizde, şeker tüketiminizi sonsuza kadar keserseniz, etkisini görürsünüz. Çünkü bu diyetle vücudunuzdaki su ve kas kaybı sonucu kilo verirsiniz. Yaptığınız şok diyetler metabolizmanızda da şok etkisi yarattığından kilo verdikten sonra da sağlıklı beslenmeniz şarttır.

Yine bir önceki diyet konumuzda, hızlı kilo verme yöntemi adlı diyet listesinden bahsetmiştik.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu