Diyet Listesi

Bu 6 besinle baharda şifa bulun

Bu 6 besinle baharda şifa bulun

Bahar aylarında birçok üründen yararlanarak şifa bulmak mümkün. Vücudun ihtiyaç duyduğu gerekli olan besinleri tüketerek şifa bulabilir ve sizlerde sağlıklı bir birey olabilirsiniz.

Çilek

Birçok kişinin en çok sevdiği meyvelerden bir tanesi olan çilek yerel olarak yetişmiş lezzetli vitamini açısından zengin antioksidan etkisine sahiptir. Bağışıklık sisteminiz için önemli bir faktör olan çilek folik asitle sizleri güçlendiriyor. Hamilelikte alındığında tüm kusurlarına engelleyen kalp damar hastalıklarına koruyucu olan folik asit çilekte bol miktarda bulunuyor.

Enginar

Birçok kişinin de bildiği gibi karaciğerimiz için en önemli faktörlerden bir tanesi olan enginar böbrek ve bağırsakların düzenli çalışmasını da yardımcı oluyor. Böbrek kumlarını döken sindirimi kolaylaştıran kandaki şeker ara ayarını da düzenleyerek kolesterolü düşüren kalp damar sağlığı korunmasında da etkili olan enginar bedeni ve zihni tazeleyerek yorgunluğunuzu vücudunuzdan atmamızı sağlıyor. Meme rahim ağzı prostat kanserini önlemeye de yardımcı olan enginar hücrelerin yapılanmasını hızlandırarak anmanın etkilerini de azaltıyor birçok derde deva olan enginar romatizma ishal ter kokusuna da son derece etkin bir sebzedir.

Pancar

Kökleri ve yaprakları da yenilebilen birçok işe yarayan pancar canlı rengi ile antioksidanlar açısından zengin karaciğeri temizlemesine yardımcı olan bir köke sahiptir yaprakları A ve K vitamini açısından zengin sağlıklı bağışıklık sistemini güçlendiren K vitamini kanın pıhtılaşmasını için mecburi ve kemik sağlığında önemli rol oynuyor. Fırında salataların üstünde suyu sıkılarak lezzetli bir şekilde tüketmek mümkündür.

Kuşkonmaz

Yumuşak kuşkonmaz lezzetli besleyicilik açısından rakibi bulunmayan folik asit açısından zengin olan A vitamini demir içeren buharda pişirilerek sote yapılarak ya da fırınlanarak yemek mümkündür.

Ispanak

Birçok mevsimde bulabilmek mümkün olan yerel bir çiftçiden alınmış tarladan toplanmış ıspanakta daha faydalı oluyor colloquial açısından zengin E vitamini kaynağı olan çoğu insanın beslenmesinde eksik kalan güçlü bir antioksidandır.

Mango

Tropik bir meyve olan mango tatlı tatlıya düşkün kişiler için tatmin edici bir meyvedir C vitamini açısından oldukça zengin olan enerji elde etmek içinde B vitamini ve kansere karşı da koruyucu bir meyvedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu