Dekorasyon

Modern bahar dekorasyonu için 7 öneri

Modern bahar dekorasyonu için 7 öneri

Bahar temizliğinin başladığı bu güneşli ve cıvıl cıvıl günlerde evimize de bahar gelmeli. Yapacağımız ufak tefek dekorasyon değişimleri ile odanıza bahar esintisini nasıl getireceğinizi sizlere en iyi ve en kaliteli şekilde anlatıyoruz.

Bahar ayları her zaman bizler için enerji verici adeta kışın kasvetli havasından çıkartarak muhteşem bir canlılığın kanıtı olarak bizleri beklemektedir. Çok daha mutlu çok daha hareketli olduğumuz bu dönemlerde evlerimizi de kendi ruh halimiz gibi daha ferah ve aydınlık tasarımlar ile donatmalıyız.

dekorasyon bahar yeni 2015 17

Sezonun en trend ve modern bahar dekorasyon önerilerine gelin hep birlikte bir göz atalım. Bu dekorasyon önerileri size ilham kaynağı olabilir.

dekorasyon bahar yeni 2015 11

01. Bahar dekorasyonuna başlarken fazlalıklardan kurtulun

Evinizi kalabalık gösteren ve kalabalık ile birlikte karışık ve dağınık gösteren gereksiz kışlık eşyalardan kurtulmalısınız. Bunu isterseniz bir depoya ya da bir koltuk altına kaldırmakla yapın ya da hiç kullanmak istemiyorsanız artık komple evinizin dışında bırakın.

dekorasyon-bahar-yeni-2015-2

02. Duvarınızı enerjik ve canlı renk boya ile boyayın

Bahar diyoruz, enerjisi ile birlikte geliyor. Sizlerde bu enerjiyi evinizde en iyi yansıtmak için odalarınızın duvarlarına yeni renkler ile canlılık getirmelisiniz. Sarı, yeşil, gökyüzü mavisi gibi birbirinden canlı birçok renk ile duvarlarınızı tekrar boyayarak dışarıda ki o muhteşem canlılığı ve ferahlığın aynısını evinizde de yaşamalısınız.

dekorasyon-bahar-yeni-2015-3

03. Evinizdeki mobilyaların yerlerini değiştirin

Evinizde ki fazlalıkları kaldırdığınızda sizin için hareket edecek ekstra yer açılacaktır. Bunları da en iyi şekilde değerlendirmek için evinizin tasarımına bir göz atmalısınız. Mesela duvar dibinde ki kanepeyi, cam kenarına getirebilirsiniz ya da tam ortada duran sehpayı daha kuytu bir köşeye koyarak evin ortasında daha rahat hareket edilebilir bir alan oluşturabilirsiniz.

dekorasyon-bahar-yeni-2015-4

04. Aydınlatmanın önemi

Sıradan klasik bir aydınlatma kullanmak yerine yeni dizayn ettiğiniz evinizde kendinizin planladığı çok daha şık ve modern aynı zaman da evinizi daha geniş ve ferah gösterecek aydınlatmalar kullanabilirsiniz. Tavana yerleştireceğiniz led lambalar ile bir ampul ile aydınlatmadan çok daha fazla canlılık sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra evinizin köşelerine konumlandıracağınız aynı mum gibi olan ufak abajurlar ile de çok farklı bir hava katabilirsiniz.

dekorasyon-bahar-yeni-2015-5

05. Ev dekorasyonunda tablo ve aynalarla kişiliğinizi yansıtabilirsiniz.

Evinizde ki hareketliliği sağlamak için yapmanız gereken bir diğer şey ise elbette o boyadığınız duvarları daha renkli bir hale getirmektir. Güzel büyük ya da irili ufaklı tablolar ile evinizi çok daha canlı bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca kullanacağınız ayna gibi dekor parçaları ile evinizi daha geniş gösterme potansiyelinize sahipsiniz. Bu görüntü hem dışarıdan bakıldığında hem de içeride durulduğunda hissedilecek derecede olacağından emin olabilirsiniz.

dekorasyon-bahar-yeni-2015-6

06. Dekorasyonda aksesuar farkı

Aksesuarların doğru ve yerinde kullanımı odanıza bambaşka bir hava katacaktır. Mesela kapınızın yanına koşan iki tane tavşan biblosu koyabilirsiniz. Ya da televizyon sehpanızın önüne çok farklı bir resim çerçevesinde sevdiklerinizin fotoğrafları olabilir. Ya da sizin kendi yapacağınız herhangi bir şey. Tüm bunlar baharın enerjisine eşlik edecektir.

dekorasyon-bahar-yeni-2015-7

07. Çiçekler ve bitkiler ile evinizi renk katın

Baharın gelmesini bize bildiren doğanın renklenmesidir. Bizler de eğer evlerimizde bu doğanın muhteşem eserlerini ağırlarsak bizim evlerimize de bahar gelecektir. Rengarenk çiçekleri evimizin köşelerine koyarak ya da geniş bir evi olanların evinin köşesinde bir limon ağacı yetiştirmesi gibi şık ve güzel aynı zamanda tam bir bahar dekorasyonu tarzı ile süsleyebilirsiniz.

dekorasyon-bahar-yeni-2015-8

Kadınlive dekorasyon ekibi olarak, modern tarz bahar dekorasyonu önerileri fotoğraflarını sizler için derledik ve aşağıdaki galeriden beğeninize sunuyoruz. Bahar dekoru için dekorasyon örneklerini inceleyin.

Modern Tarz Bahar Dekorasyonu / GALERİ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu