Dekorasyon

Küçük oturma odasını nasıl dekore ederim?

Küçük oturma odasını nasıl dekore ederim

Küçük oturma odasına sahiplerin odalarını nasıl daha ferah ve daha geniş gösterebileceğine dair muazzam bir yazı ile karşınızdayız. Bu yazıda oturma odanızı hem şık hem de ferah dizayn etmeyi öğreneceksiniz.

Oturma odasının tasarımı ve dekorasyonu doğru ayarlandığı zaman ne kadar küçük olursa olsun yeterince ferah bir konuma kavuşabilir. Öncelikle boşa kalabalık yapacak ve görüntü kirliliği oluşturacak şeyleri kullanmamalısınız.

Televizyonlar artık ince oldukları için duvara monte edilebiliyor, ayrıca bunun yanında da 4 parça dediğimiz televizyon sehpalarının 3 parçası da duvara monte edildiği için hem şık bir bütünlük hem de yerden kazanç sağlanıyor.

küçük-oturma-odası-dekorasyonu-1

Koltuk başları oldukça yer kaplar. Burada ister alırken tercih edeceğiniz isterse de sonradan bir ustaya düzeltebileceğiniz koltuk başlığı bölmeleri yaptırabilirsiniz.

küçük-oturma-odası-dekorasyonu-2

Koltuk başlığının hemen yan tarafına açılacak bölmeye dilerseniz okumayı çok sevdiğiniz kitapları veya kalemleri hatta birçok süs dekor eşyası dahi koyabilirsiniz.

küçük-oturma-odası-dekorasyonu-3

Katlanabilen ve daha sonra açılarak geniş bir sehpa haline dönüşen sehpaları tercih ederek, hem gereksiz yer kalabalığından kurtulursunuz hem de daha geniş bir görünüme sahip oturma odasına kavuşursunuz.

küçük-oturma-odası-dekorasyonu-4

Evinizde cam detaylı eşyaları da sık kullanmak size daha geniş bir alan sağlayabilir. Özellikle aynalı dolaplar sayesinde aynanın verdiği genişlik içinizi açar ve dolap ile de eşyalarınızı derli toplu sayede tutabilirsiniz. Camları da maksimum görecek şekilde tül ve perde kullanarak evinizin aydınlık kalarak daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu