Diyet Listesi

Hızlı Kilo Vermek için Kahvaltıda Ne Yemeli?

Hızlı Kilo Vermek için Kahvaltıda Ne Yemeli?

Kilo veya ideal kiloda kalmak için kahvaltının önemini artık neredeyse herkes bilir. Ancak sabah kahvaltısında ne yediğiniz de önemlidir. Bilim adamları sabahları tüketildiğinde hızlı zayıflamaya yardımcı besinlerin isimlerini açıkladı. Kadinlive.com bilim adamlarının hızlı kilo vermek için kahvaltıda ne yenmesi gereken besinlerin önerilerini sunuyor:

Bazı insanlar kahvaltısı hafif gıdalarla geçiştirir, akşam yemeğinde daha ağır, kalorili besinler yiyor. Bu, yanlış bir seçimdir. Sabahları iyi beslenmek gerekir. Akşamları ise, hafif yiyeceklerin tercih edilmesi gerekmektedir. İyi kahvaltı gün içerisinde kendinizi daha enerjik hissetmenize neden olmakla birlikte, sizi tok tutup, çok yemekten kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Tahıllarla Hazırlanan Kahvaltı

Sabahları bu besini süt veya su, bal ilave edip yiyebilirsiniz. Şeker, şeker tozundan kullanmak olmaz. Diyetisyenler büyük dilimlenmiş kahvaltı tavsiye ediyorlar. Onu tabağa koyunca çok görünür, ancak az kalori içerir.

Yulaf Kepeği

Yulaf kepeğinin lezzetli olmadığını düşünebilirsiniz. Ancak onu sütte 2 dakika pişirip (veya suyla 1 dakika pişirip 1 kaşık bal ilave ederek) yediğinizde tadının öyle de kötü olmadığını göreceksiniz. Hem sağlıklı, hem de formda olmak için kahvaltıda yulaf kepeği yemek önemlidir. Yulaf kepeğinin içeriğindeki lifler uzun süre tok tutar. Üstelik, tatlıya meyilli olmanızın önüne geçer.

Öğle İçin Büyük Porsiyonlar Seçin

Öğle yemeğini daha büyük boş tabakta yemek beyninize çok yediğinize bağlı sinyal gönderecek. Ancak porsiyonu sağlıklı gıdalarla dolduracağınız için az kalori alırsınız. Üstelik, sabahları 700 kaloriyi kabul etmek sizi şişmanlatmasın. Tabi ki, öğle yemeğinde 500, akşam yemeğinde 200 kaloriyle yemeniz şartıyla.

Yapılan araştırmalar, sabahları 700 kalori, akşamları 200 kalori kabul edenler, bunun aksini uygulayanlardan 2 kez daha çabuk kilo verebilirler.

Erken Saatlerde Protein Alın

Açlık krizlerinin önlenmesi ve iştahı azaltmak için sabahları protein içeren gıdalar yiyin. Kolombiya Üniversitesi’nde yapılan araştırmalar gösterdi ki, sabahları içinde protein olan yiyecekler yediğinizde tokluk hissi yaratan aminoasitler üretmektedir.

Sabahları İki Adet Yumurta Yiyin!

Yeni yapılan bir araştırma ortaya koydu ki, sabahları 2 adet yumurta yemek zayıflamaya yardımcı olur. Hatta bu diyet sırasında ekmeği menüden çıkarmaktan daha etkili yöntemdir. Bu yumurtanın proteinle birlikte, “kolin” adlı madde içermesine bağlıdır. Protein açlık hissini yok ederken, kolin beynin yorulmasını önler ve enerjinin azalmasına izin vermez.

Fıstık Ezmesi

Kolay hazırlanan ve sağlık için yararlı bir diğer akşam yemeği ise fıstık ezmesi. 1-2 dilim fıstık ezmeli, ekmek dilimi tüketin. Ancak fıstık ezmesini az sürmelisiniz. Çünkü bir çorba kaşığı fıstık ezmesi 190 kalori demektir. Bu gıda insanı çabuk doyurur ve öğle yemeğinde kalorili gıdalardan uzak durmanıza yardımcı olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu