Aşk & İlişkiler

Ne Kadar ve Nasıl Aşıksın?

Nasıl aşıksınız

Hangi türden bir âşık olduğunuzu merak ediyorsanız bunu kişiliğinize bakarak seçebilirsiniz. Biliriz ki çekingen insanlar pek sevgili bulamazlar, onlar genelde büyük platonik aşıklardır en büyükleri de onların arasından çıkar. Çekingen aşık ile beraber olduğumuzda karşımızdaki kişi bizi terk eden değildir genelde bilmediğimiz gizli hayranımızdır.

Popüler âşık;

Eğer kendisi ilgi odağı değilse morali bozulur. Yüzeysel ve sığ duyguların insanıdır kararları çok hızlı değişir. Dış görüntüsü ile dikkat çekmeye bayılır. Konuşurken ayrıntıları umursamaz. Anlattıkları ve ilgilendikleri hep görünüşle ilgilidir. Abartılı tavırlar sergilerler.

Egoist aşık;

Kendisinin büyük önem arz ettiğini düşünür. Yeteneklerini ve başarılarını anlatırken abartır. Kendisinin tek ve nadir bulunan bir varlık olduğuna inanır. İnsanlardan faydalanır ve iş kendi çıkarı olduğunda gözünü bile kırpmadan karşısındakini harcar.

Çapkın aşık;

Toplum kurallarını sürekli hiçe sayar ve başı hep kanunlarla derttedir. Kızları kaçıranlar, ilkelce kadına şiddete başvuranlar genelde bu tiptendir. Sorumluluk bilmez belirli bir iş edinme derdi yoktur. Mali yükümlülüklerini aklına bile getirmez. Pişmanlık duygusunu da pek tanımaz.

Güvensiz aşık;

Fazla kıskanır, hiç yoktan yere aldatıldığını düşünür ve aklında sürekli ihanete uğradığı düşüncesi saplantılı kalmıştır. Ketumdur herkesle konuşmaz ve anlaşmaz duygularını paylaşmaz. Her söylenen sözün arkasında başka anlam arar ve bunlara alınır, çok fazla alınganlık gösterir.

Değişken aşık;

Bu kişiye göre siz bir gün prenses peri ertesi gün çamur balçık olabilirsiniz. Tanıdığınız bazı kişiler hakkında ütopik görüşleri olurken bazılarını göresi bile yoktur bu kişinin. Ani hal ve tavırları vardır, para harcarken kendini kontrol edemeyebilir. Sinirleri oynaktır.

Saplantılı aşık;

Herhangi en basit kararında bile etrafına danışır, büyüklerine sorar bolca nasihatte dinler ve ona göre karar verir. Güvence almak onun için olmazsa olmazdır. Çok önemli bir sorumluluk alması gerektiğinde ise bunu başkasına yüklemeye çalışır. Bir ilişkisi biterse kalan acıyı kaldıramaz ve soluğu hemen yeni bir ilişkide alır. Yalnız kalmak en büyük korkusudur.

Disiplinli aşık;

Beyninde sürekli yaşadıklarının ve yaşayacaklarının planını kurarken en küçük ayrıntıları fazlasıyla önemser ve zihni hep meşguldür. Projelerini bitirmekte zorlanır çünkü onun harikulade sınırlarına ulaşmak imkansızdır, mükemmeliyetçidir. Daha verimli olabilmek için canını verir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu