Aşk & İlişkiler

İlişkide Kadınların Beklentileri Nelerdir?

İlişkide Kadınların Beklentileri Nelerdir?

Özellikle kadınların her daim anlaşılamadığı söylense de kadınların ilişkiden beklentileri hemen hemen aynıdır. Kadınların iç dünyasında yaşanan değişimler özellikle zaman zaman hormonların etkisiyle veya düşünce tarzlarıyla değişebilir. Ancak bu durum ilişkideki beklentilerini fazlasıyla etkilemedi aynı şekilde düşünmelerine neden olabilir. Bir kadının sevgilisi veya eşinden beklentileri her zaman onun sadakat ve tutkuyla kendisine bağlı olmasıdır.

İlişkilerde ilerleyen dönemlerde özellikle ikili arasında yaşanabilecek sıkıntılar kadının veya erkeğin soğumasına neden olabileceği için bu noktada yalnızca kadınların ilişkiden beklentisi değil aynı zamanda erkeklerin kadınlardan beklentileri de sorgulanmalıdır. Kadınların devamlı olarak ilgi görmek istemesi özellikle sevgiyi bu şekilde algılamalarından kaynaklanmaktadır. Bazı kadınlar ilgi severken bazı kadınların ilgiden bunalması erkeklerde ikilem yaşamasına neden olabilir.

İlişkide Kadınların Rolüİlişkide Kadınların Rolü

İkili ilişkilerde özellikle baskın tarafın kadın olması ve ilişkiyi kadının yönetmesi çok tasvip edilen bir durum değildir. Ancak ilişkinin devam edebilmesi adına her iki tarafında fedakarlıklar yapması özellikle daha uzun soluklu ilişkilerin yaşanmasına yardımcı olmaktadır. Bu durumda iki tarafında birbirine saygı ve sevgi çerçevesi içerisinde davranması oluşabilecek her türlü sorunun daha kolay yollardan çözülmesini sağlar.

Her zaman iyi anlaşan çiftlerin mutlu olduğu söylenemez. Zaman zaman tartışarak problemlerin üstesinden gelmek ilişkilerin özellikle ileriye doğru yol alırken konuların kapatılması ile daha sonrasında yaşına bilecek daha büyük sorunların önüne geçinmesini sağlar. Bu durumda problemlerini konuşarak çözebilen çiftler daha sağlıklı bir ilişki kurabilirler.

İlişkide Kadınların Beklentileri NelerdirKadınları Mutlu Etmenin Yolları

Kadınları mutlu etmek sanıldığı kadar zor değildir. Bu noktada özellikle doğru tercihler yapmanız ve onları zaman zaman mutlu edecek küçük düzenlemeler yapmanız sevgiliniz veya eşinizin olduğu kadar ailenizin diğer kadın üyelerininde mutlu olmasını sağlayabilir. Bu nedenle yalnızca özel günlerinizde değil normal günlerde de dilediğiniz her durumda kadınlara özel olduklarını hissettirmeniz gerekir.

İkili ilişkiler denince akla yalnızca sevgililer gelmediğinden bu durumda anne, kardeş veya abla gibi pek çok farklı aile üyelerini mutlu etmenin yolu onları düşünmekten geçmektedir. Küçük sürprizler veya onların istedikleri hayallerini gerçekleştirmek bir kadını mutlu etmenin yolu olarak tercih edilebilir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu