Aşk & İlişkiler

Erkekler Neden Yazın Aldatır?

Aldatmaların çok fazla yaşandığı sezon yaz sezonudur. Erkekler yaz sezonunda havaların ısınmasını fırsata çevirerek bayanların uçuş uçuş giyindiği elbiseleri, etekleri, bluzları görünce akılları başlarından uçmaktadır.

Herkesin tatile çıktığı ve kendini dinlendirmek için fırsat bulduğu zamanlardan birisi olarak karşımıza çıkan yaz sezonu belki de sevgilinizle ayrı geçirmek zorunda olduğunuz bir tatildir. Bu da yanında sizin olmadığınız zamanı bir avantaja çevirmek isteyen çapkın erkeklerin küçük kaçamaklar yapmasına ve sizi aldatmasına olanak sağlamaktadır. Sadece erkekler için değil bayanlar içinde ufak kaçamakların, tatlı heyecanların yaşandığı bu mevsimde aldatmaların sayısı oldukça artmaktadır.

Erkekler cephesinde bu durumun daha fazla yaşandığını unutmamak doğru olur. Yaşanan bu kaçamağın sonucu olarak ise ya ilişkileriniz sona eriyor ya da umursamadan ilişkinize devam ediyorsunuz.

Erkek arkadaşınızın sizi aldatması sonucunda ne yaparsınız? Onu tekrar affeder misiniz yoksa ilişkinize son verip arkanızı dönüp gider misiniz? Gelin buna karar verirken aşağıdaki sorulardan yararlanın.

Tek gecelik bir ilişki mi ya da uzun soluklu bir ilişki miydi?

Uzun süren bir ilişki de bu aldatmayı yaşamanız biten ilişkinizi ve erkek arkadaşınızı daha zor unutmanızı sağlasa da eğer tek gecelik bir ilişkiyse takmamanız gerektiğini bilmeniz gerekir.

Yaşadığınız ilişki de birbirinize sadık kalacağınıza dair söz verdiniz mi?

Beraberlik süreniz uzun bir zaman dilimini kapsamasına rağmen karşılıklı sadakat sözü vermediyseniz sizi aldatmış olduğunun farkına varması biraz zor olabilir.

Aldatmanın önemsiz bir konu olmadığının farkında mı?

Yapmış olduğu hatanın basit bir şey olmadığını bilmesi gerekir. Bir özürle her şeyin unutulamayacağını fark etmesi sonucunda çok fazla üzülür ve kendini affettirebilmek için çabaladığını görürseniz eğer ona bir fırsat tanıyabilirsiniz.

Aynı şeyin tekrarlanmayacağına sizi ikna edebildi mi?

Bir daha aynı durumla sizi karşı karşıya bırakmayacağı konusunda sizi ikna edebilmelidir. Sizi kaybetmek istemiyorsa ve gönlünüzü alabilmek adına güveninizi kazanmak için ne gerekliyse yapmak istediğini söylüyorsa gerçekten pişman olmuş olabilir.

Sözüne güvenilir birisi mi?

Eğer size hiçbir zaman yalan söylememiş ise onu affedebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu