Hayata dair

İlk Buluşmada Ne Giyilir? Fikir ve Öneriler

İlk buluşma sırasında genellikle herkeste ‘ne giyeceğim ben’ stresi söz konusudur. İş, okul, eğlenme veya gezme söz konusu her ne olursa olsun ‘ne giysem’ sorusu hep akıllarda vardır.

Fakat en önemlisi de ilk buluşmada ne giyileceğidir. Çok stresli olabilen bu durum panik yapmaya kadar gitmektedir. Fakat biz sizler için araştırdık ve yazdık.

Kadınlive kadın editörleri olarak, ilk buluşma esnasında ne giyeceğinizi bilmiyorsanız sizin için bazı önerilerimiz olacak. İlk buluşmada oldukça şık görünmek her bayanın hakkı diyerek sizlere ne giyeceğiniz konusunda bazı tüyolar vermeye çalışacağız. Bu öneriler sayesinde fikir sahibi olabileceksiniz.

İşte o buluşmada ne giyeceğiniz hakkındaki fikirler.

ilk-bulusma-giymeli-1

  • İlk buluşmada saç ve makyajınızı çok abartılı yapmayın. Doğal görünüm her zaman için iyidir.
  • Mekâna göre kıyafet seçmeniz daha uygun olacaktır.
  • Kıyafet seçiminde karışık renkler kullanmamaya dikkat edin. Birbirinden renkli ve kat kat elbiseler dikkati çok dağıttı için erkekler tarafından beğenilmemektedir.
  • Her zaman kendi tarzınızı ön plana çıkaran sade kıyafetleri aksesuar ve takılar ile süsleyebilirsiniz. Örneğin; siyah mini bir elbise. Tercihinizde dekolte miktarını da iyi ayarlayın.
  • Tercihini elbiseden yana kullanmayacak kişiler kot pantolon-gömlek kombini yapabilirler. Parçalar şık olursa yeterince dikkat çekebilirler.
  • İlk buluşmanızda çok yüksek topuklu ayakkabılar tercih etmeyin. Eğlencenizin keyifli bir şekilde sürmesini istiyorsanız, buluşma esnasında gerilmemek için daha sade ayakkabılar kullanabilirsiniz.
  • Çantanız sizin her zaman için kurtarıcınız olmalıdır. Yanınızda bulunduracağınız şık bir çanta içerisinde makyaj malzemesi, aksesuar, parfüm gibi kişisel bakım eşyalarınızı bulundurarak zor kaldığınızda hemen kullanabilirsiniz.
  • Çok fazla parfüm sıkmayın. Kokular karşı taraf için çok önemlidir. Fakat yoğun kokular bazen rahatsız edebilir. Kullandığınız parfümü elinize sıkarsanız tokalaşma sırasında yayılan parfümün etkisi sayesinde gün boyu kokunuzu hatırlamanıza yardımcı olabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu