Saç Bakımı

Saç Boyası Saç Tellerini Kalınlaştırır Mı?

Saç tellerini kalınlaştırmak için

Saç tellerinizi kalınlaştırmak için ne yapmalı, ne gibi yöntemler kullanmalıyız. Saç boyaları saç tellerinizi kalınlaştırır saçlarınızın daha kalın ve hacimli görünmesini sağlar. Kuruyan saçlarınız incelebilir ve saçlarınız cansız sağlıksız görünebilir bu durum ise sizlerin canını sıkabilir. Ama üzülmeyin bu sorunun çözümün en etkili ve kolay yolu saçlarınızı boyamaktır. Bu sayede saç tellerini kalınlaştırmak, hiç de zor olayacak.

Saçlarımıza kullandığımız boyalar saç tellerini bir miktar da olsa saçı kalınlaştırır ve hacimli görünmesine ve hayal ettiğiniz saçlara kavuşmamızı sağlayabilir. Saç boyalarını doğru renk seçerek saçlarımızı olduğundan daha güzel ve hacimli görünebilmesi için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Saçların doğal renklerinden daha açık renklere boyamak isterseniz boyamaya geçmeden önce saç rengi açıcısı kullanmanız gerekebilir. Bu durumda saçlarınız ve saç telleri yoğunluğunu kaybedeceğinden dolayı saçlarda incelme sorunu olabilir. Saç boyasının saç tellerinizi kalınlaştırması için saçlarınıza ağartıcı kullanmadığınızda daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Saç boyalarının saç tellerinizi kalınlaştırdığı ve hacimli görünümler kazandırdığı doğrudur. Örneğin saç renginiz koyu saçlarınızı daha açık bir renge boyamak istediğinizde saç renginizin açılması gerekiyor. Böyle durumda saçınızı açmanız için saç boyası inceltici özelliği taşıyan açıcı saç malzemeleri kullanmak zorunda kalacağınızdan dolayı saçlarınız daha çok incelir. Saçlarınızın cansız ve solgun görünmesine neden olacaktır. Saç açıcısı kullanmadan uygulanan saç boyama işlemlerinde saç telleri kalınlaşacak ve daha fazla hacim kazanacaktır.

Saç açıcısı kullanmadan saçlarınızı boyarsanız saç telleriniz bir miktar kalınlaşma görülebilir. Saçlarınızın daha hacimli ve kalın görünmesini istiyorsanız saçlarınızın olduğu renkten daha koyu renk saç boyası tercih edebilirsiniz. Saçlarınızın daha çok hacim vermek istiyorsunuz ve saç renginizden vazgeçmek de istemiyorsanız. Tek renk boyalı saçlar saçınızın daha düz ve hacimsiz görünmesine sebep olabilir. Böyle durumlarda saçlarınızın arasına attırdığınız farklı renkler ile saçların daha canlı, sağlıklı ve hacimli görünmesini sağlayabilirsiniz.

Ayrıca BKNZ; Duş Sonrası Saçın Kabarmaması İçin Ne Yapmalı?

Kat kat kesilmiş saçlar kabarık olarak görüneceği için daha canlı ve hacimli görünebilir. Dalgalı saçlar ise üst üste bineceğinden dolayı daha canlı, güzel ve hacimli görünecektir. Saçlarınızın daha güzel ve hacimli görünmesinin sebebi saçların bakımlı ve sağlıklı olması ile alakalıdır. Dolayısı ile beslenmeniz ve yediklerimiz içtiklerimiz saç sağlığımızda önemli bir yer tutmakta olduğunu unutmayalım. Günlük yaşantımızda aldığımız A, B, C, E vitamin ve proteinler doğal yağlar ile saç bakımı, beslenme gibi faktörler saçlarımızın daha canlı ve sağlıklı görünmesi açısından çok önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu