Saç Bakımı

Saçların Elektriklenmesini Önlemenin Yolları

Kışın sıcaklığın düşmesi saçlara da etkisiz örtüşmüyor. Soğuk ve kuru hava saçları cansızlaştırmakla birlikte, hem de elektriklendiriyor. Sorunun çözümünü bilmek istiyorsanız, kadinlive.com sunduğu makaleye göz atın.

Yaz aylarında nemden şikayet ediyoruz. Ama nem olmayınca da, tıpkı yüzümüzdeki T bölgesi gibi, saçımıza da parlaklığını kaybeder. Kış aylarında da saçınızın güzel ve sağlıklı görünmesini istiyorsanız, ne ile savaştığınızı ve onunla nasıl mücadele yapacağınızı bilmeniz önemlidir.

Aslında tüm saç tipleri, kış aylarında havada nem azaldığından elektrikleniyor. Suni sentetik kıyafetler ise sorunu derinleştiriyor.

Ancak düzgün bakımla bu sorunu gidermek mümkündür. Odur ki, hemen nemlendirici şampuan ve saç kremi kullanmaya başlayın. Doğal kıllardan üretilmiş saç fırçasına az miktarda saç spreyi püskürtüp köklerden uçlara doğru tüyleri yumuşatmak için tarayın. Unutmayın ki, sert ve plastik tüyler saçları daha çok elektriklendirecek.

Hanımlar yüz derisine kışın özel bakım etse de, bunu saçlara da uygulamayın gerekliliğini ya unutuyorlar, ya da kayıtsız yaklaşırlar. Bu nedenle soğuk havalarda saçlar birkaç hafta içinde Cansızlaşıyor, elektrikleniyor. Üstelik, saç telleriniz düşükse, problem hayli derinleşiyor.

Saçlara kremi kulak seviyesinden aşağıya doğru çekerek başlayın. Saçlarınız çok ince telli değilse, haftada bir kez derin nemlendirici maske kullanın. Fön den önce saça silikon bazlı krem, sprey sürmek de elektriklenmeyi önleyecek.

Cildiniz solgunlaşırsa, ona hizmet etmeyi düşünüyorsunuz. Saçlarınız da öyledir. Fakat bazen onlara ilave edilen yeni renk görüntünüzü tamamen değişir. Örneğin, saçınızın önlerine daha açık çalarlarsa renkler – gölgeler saldırmak sadece saçınıza değil, tüm görünüşünüze yeni bir ışıltı katabilir. Saç renginizden bir ya da iki kat daha açık tonlarda konulan gölge herkesin tatilden yeni döndüğünüzü düşünmesine neden olacaktır.

Modacılar kış aylarında Kaşmir, yün şapkalar, takmayı, topuz gibi zarif saç modelleri depolamayı öneriyorlar. Saçınızın üst kısmını ve yanlarını ince dişli bir tarakla hafifçe kabartın, saçınızı arkaya doğru aşağıdan at kuyruğu yığın. Kuyruğun alt kısmını yine ince dişli tarakla biraz kabartın ve dağınık topuz şeklinde toplayın. Saç broşi ile saçları kuvvetlendirin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu