Makyaj

Kirpik Uzatan Karışım

Kirpik Uzatan Karışım

Çok sıklıkla makyaj yapan kadınların bir çoğu kirpikleri sık dökülmesinden şikayet eder. Tabii, doğuştan az ve kısa kirpiklere sahip olanlar da var. Kadinlive kadın ekibi olarak uzun kirpik hayaliyle yaşayanlar için evde hazırlayabilecekleri kirpik uzatma kür karışımını kaleme aldık.

Uzun ve gür kirpikler, her kadın arzusudur. Biz kadınlar yıpranan, dökülen ve kısa kirpikleri uzatmak ve gürleştirmek için birçok farklı yöntemlere başvururuz. Çeşitli rimeller, yağlar gibi birçok kozmetik ve bakım ürünleri kullanırız. Bunlar arasında rimel kadınların vazgeçilmez makyaj malzemeleri listesinde ilk sırada geliyor.

Tabi ki bunların dışında takma kirpiklerde kullananlar var. Bunun en büyük sebepleri ise, uzun ve gür kirpikler kadının bakışlarına derin bir etki katıyor.

Kirpikleri uzatmak için en doğal hali ile kirpik uzatma karışımını sizlerle için paylaşacağız. Kirpik uzatma kürü uyguladığınızda umarım çok memnun olursunuz. Fakat kirpik uzatma kürleri, sadece bir kere kullanılması ile etki göstermeyebilir dolayısı ile birkaç defa uygulamalısınız.

Kirpikleri Uzatan Kür Karışımı

kirpik-uzatan-karisim

Bir bardak suyu cezve yardımı ile kaynatın, bir çay kaşığı Hindistan cevizi yağı ile 12 gr kakao yağını yani bir yemek kaşığından az olacak şekilde sıcak suya ekleyip karıştırın. Daha sonra sıcak su dolu olan cezve içerisinde karıştırdığınız karışımı, farklı bir kabın içerine aktarın sonrasında ise krem haline gelene kadar ısıtarak karıştırın.

Elde ettiğiniz bu kirpik uzatma karışımını saklayarak, 15 gün boyunca yatağınıza yatmadan önce kirpik diplerinden, uçlarına kadar sürün öyle yatın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu