Saç Modelleri

Pixie Saç Modeli Kimlere Yakışır

Pixie saç modeli kısa kesilmiş saç modellerine verilen isimdir. Son yıllarda özellikle Hollywood ünlülerinin arka arkaya saçlarını kısa kestirmeleriyle birlikte pixie saç modelleri moda olmuştur. Kadına özgürlük sunan bu saç modelleri dominant ve özgür kadın imajının en güzel örnekleridir. Erkek saç modeli olarak tanımlanan bu kısa saçlar, alternatif ve farklı olmak isteyen her kadının son yıllarda tercih ettiği saç modelleridir.

Kadınların iş hayatında öne çıktığı ve artık kadın erkek eşitliğinin tüm dünyada vurgulandığı bir dönemin ürünü olan pixie saç modeli tekrar moda olarak, kadının hayat bakışında ve hayatı algılayışında yeni bir döneme girdiğinin de sinyallerini vermektedir.

Pixie Saç Modelleri Kime Yakışır?

Pixie saç modelleri genel anlamda her kadına yakışabileceği gibi saçların kadını ayrı havaya soktuğu düşünüldüğünde tercih edilmesi zor saçlar grubuna girmektedirler. Eğer uzun bir yüze sahipseniz pixie saçlar pek de size göre değil. Özellikle bunun için bir ölçü birimi geliştirilmiş durumda. Çenenizin altına koyacağınız bir kalem bir de cetvelle bu ölçümü yapabilirsiniz. Kulağınızdan itibaren kaleme kadar olan mesafe 5.715 cm den uzunda kısa saçlar kesinlikle size göre değildir.

Tabii ki her kadın kendine yakışanı kendisi daha iyi bilecektir. Ancak pixie bir saça sahip olduğunuzda saçınız uzayana kadar postişlere mahkûm bir hayatı yaşamak istemiyorsanız uzmanların dediklerine de kulak asmanızda fayda vardır. Ayrıca yüzü toplu olanların da bu saçı tercih etmemeleri gerekir. Zira kısa saçlar toplu bir yüzde şekilsiz bir orantı oluşturacaklardır. Eğer uzun boyluysanız yine pixie saçları tercih etmemeniz sizin açınızda uygundur. Pixie saç modelleri, boyu daha uzun gösterdiğinden istemediğiniz sonuçlarla baş başa kalabilirsiniz. Yani pixie saç, kısa boylular, zayıflar ve kısa bir çene yapısına sahip olanlara yakışmaktadır.

Özellikle Hollywood ünlülerinden Anne Hathaway, Rihanna, Audrey Tautou, Emma Watson, Jennifer Lawrence gibi sanatçılara ne kadar yakıştığını gördüğünüzde pixie saçlara özenseniz de kendi vücut oranlarınıza uygun saçlar sizi her zaman daha güzel gösterecektir. Postiş takmak benim için sorun değil diyorsanız pixie saçı deneyebilirsiniz. Size yakışıp yakışmayacağı riski olsa da pixie saçlar kullanımı ve rahatlığıyla her zaman ön planda olan saçlardır.

İlgili bunları da bakabilirsiniz; Kırpık Kısa Saç Modelleri

Pixie saç kesimli saç modelleri sizler için bir araya getirdik. En güzel kesimlere sahip pixie saç modeli size ilham kaynağı olabilir.

Pixie Saç Modeli ve Saç Kesimleri / GALERİ

Uzun Kaküller ile Kısa Pixie Saç Kesim Modelleri

Bir başka konumuz da sizlere Yeni Trend: Düz Saç Modelleri başlıklı yazımız da düz saç modelleri ve örnekleri hakkında detaylı bilgiler vermiştik.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu