Makyaj

Makyaj malzemeleri nasıl temizlenir?

Makyaj malzemeleri nasıl temizlenir?

Makyaj yapmak için oldukça önemli olan makyaj malzemelerinin cildimize daha az zarar vermesi ve daha iyi makyaj sonuçları vermesi için nasıl temizlemeniz gerektiğini anlatacağız.

Makyaj malzemeleri nasıl temizlenir?

Sünger ve fırçalar

Bir önceki makyajlarınızdan kalan kalıntıları temizleyerek daha iyi sonuç almanız mümkün. Orta boyutta bir kaba ılık su koyarak fırça ve süngerinizi içerisinde bir 5 dakika bekletin zaman zaman içerisinde sıkarak tüm o boyanın çıkmasını sağlayın. Fırça kendi rengine dönünce durulayın ve güzelce kuruması için bir yere bırakın. Tamamen kuru olması makyaj için oldukça önemlidir.

Tonal krem

Tonal krem, allık gibi malzemeleri direkt olarak teninize temas ettirmek yerine bunu fırça yardımı ile gerçekleştirmeniz hem cilt sağlığınız hem de daha iyi bir sonuç almanız açısından önemlidir.

Kalemler

Kalemleri fırçalar gibi yıkayamayız ancak temizlemek için uçlarını çok hafif açarak kirleri atabiliriz.

Merhem

Kullanılan stick rujları özellikle başka biri kullandıysa üzerinden hafif bir silme işlemi ile daha temiz hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Dikkat !!! Dikkat !!!

Makyaj malzemelerimizi elbette ihtiyaç halinde dostlarımız ile paylaşabiliriz. Ancak bu hiç doğru bir davranış değildir. Ayıplanacak bir durum değildir ki birinden başka bir malzeme aldıysanız bunu illa kullanmanız gerekiyorsa temizleme imkanınız varsa temizleyin. Çünkü vücutta özellikle dudak ve yüz bölgesinden bulaşabilecek mikroplar ile sevdiklerimiz kişileri hasta edebiliriz.

En sık ise uçuk çıkması ya da gözlerde arpacık dediğimiz mikroplanma olayları ile karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden her bayanın sadece kendisinin kullanacağı makyaj malzemeleri olmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu