Saç Modelleri

Maşasız Bukleli Saçlar Nasıl Yapılır?

Maşa veya ısı kullanmadan bukle, kıvırcık, dalgalı saç modelleri nasıl yapılır, Kadınlive kadın ekibi olarak maşasız bukle saçlar nasıl elde edilir ve video ile anlatımlarını yazımızın sonunda izleyebilirsiniz. Saç maşası, saç kurutucusu gibi elektrikli cihazlar sık kullanıldığı zaman saçlarınıza ciddi anlamda zararlar verdiğini pek çok bayanlar tarafından bilinmektedir. Bu tarz elektrikle çalışan saçlara ısı veren cihazlar aşırı derecede kullanıldığında saçlarınızdaki nemi alarak saç tellerini kurutuyor ve dolayısıyla saç telleri zayıflatarak saç kırıklarının çoğalması gibi zararlar vermektedir. Kuruyan saçlar cansız, soluk ve sağlıklıksız görünmektedir. Saç maşası kullanmadan istediğiniz şekilde saçlarınıza bukle ve dalgalar yapabilir ve güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.

Saç maşası ve saç kurutma makinesi gibi ürünler, saçlarınıza verdiği zarardan olumsuz yönde etkilenen bayanlar maşasız doğal yollar ile saç ve saç tellerine zarar vermeden saçlarına bukle, dalga ve kıvırcık saçları nasıl yapabileceğinizi anlatmaya çalışacağız. Maşa kullanmadan saçlara şekil vermenin en basit ve kolay yolundan bahsetmek gerekirse saçlarınızı daha kolay ve basit şekil alması için saçlarınızı yıkayın. Saçlarınızın suyunu havlu ile hafif şekilde saçlarınızı kurutmadan nemli kalmasını sağlayın. Eğer durulamadan kullandığınız saç kreminiz varsa kullanın bu sayede saçlarınız daha kolay şekil alacaktır.

Saçlarınızı nemlendirme işleminden sonra saçlara dalga veya bukleler yapmaya başlayabiliriz. Saçlarınızı küçük tutamlar şeklinde kıvırarak bigudiler ile sarıyoruz. Sabah uyandığımızda bigudileri saçlarımızdan çıkarıyoruz ve çok harika muhteşem kıvrık saçlara kavuşuyoruz. Bigudilerin sayesinde maşa veya ısı kullanmadan doğal yöntemler ile sağlıklı bir şekilde saç kıvırma işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Maşa Kullanmadan Bukle Yapımı?
Maşa, ısı, düzleştirici gibi elektrikli cihazlar kullanmadan saçları yakıcı ürünlerden uzak durarak saçlara bukle yapmak mümkün. Bu sayede saçları yıpratmadan sağlıklı saçlarınızı koruyabilir ve istediğiniz bukleli saçlara kavuşabilirsiniz. Maşasız bukleler nasıl yapılır aşağıda 9 adımda sizlere sıralayacağız.

İlgili Ayrıca BKNZ ; Maşa kullanmadan kıvırcık saç nasıl yapılır?

1 – İlk olarak saçlarınıza hacim kazandıracak şampuan ile yıkayarak durulayın ve havlu yardımı ile hafif şekilde saçlardaki suyu alarak saçlarınızı nemli hale getirin.

2 – Nemli olan saçlara bukle ve dalga yapıcı köpükler kullanın. Bukle veya dalga yapıcı köpükleri kozmetik ürünleri satan yerlerden temin edebilirsiniz. Kaliteli markaları tercih etmenizi öneriyoruz.

3 – Aşırı nemli ve çok sıcak bölgelerde yaşıyorsanız saçlarınızın kabarmaması için saç kabarmasını önleyen ürünler kullanabilirsiniz.

4 – Köpük işlemini uyguladıktan sonra 2 – 3 dakika kadar bekleyerek saçları bukle işlemine geçebiliriz.

5 – Saçlardan bir tutam alın yani bir parmak kalınlığı kadar ve saç tutamını parmağınızla kıvırarak döndürün. Daha sonra ellerinizle kıvırarak döndürdüğünüz saçları lastik veya tel tokalar yardımı ile tutturarak sabitleyin.

6 – Saçlarınızı ayırdığınız tutamların ince olmasına özen gösterin. Bukleler ince olduğu zaman daha zarif ve güzel gözükecektir.

7 – Bu işlemlerden sonra saçlarınıza hacim verebilecek saç spreylerini sıkın ve 35 – 40 dakika kadar bekleyin.

8 –  35 – 40 dakika bekledikten sonra saçlarınız maşa ile bukle yapılmış gibi olduğunu kendiniz göreceksiniz. Saçlarınıza ve saç tellerinize zarar vermeden bukle saç yapımı için bu basit 8 adımı saçlarınızda uygulayarak istediğiniz tarz ve şekilde bukleli saçlara kavuşabilirsiniz.

Ayrıca bukleli saçlar yapmanız için aşağıdaki videoları izleyerek maşasız bukle saç örneklerini görebilir ve kendiniz kolayca uygulayabilirsiniz.

Pratik şekilde bukleli saçlar nasıl yapılır izliyoruz.

Bir önceki yazımız olan Saç Boyası Alerji Belirtileri ve Tedavi Yöntemi başlıklı yazımızda saç boyaları hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu