Saç Modelleri

Yeni Trend: Düz Saç Modelleri

Düz saç modelleri

Düz kesimli saçlar, birçok kadının vazgeçemediği tercihler arasında yer almaktadır. Kolayca tarayıp çıkabileceğiniz bu düz saçlar, pek çok şekilde ve renkte olabilmektedir. Kadınların en güzel aksesuarının saçlar olduğu düşünüldüğünde kendimize en güzel saç modelini seçmek ve uygulamak da kaçınılmazdır. Aynı saçtan sıkılan hanımlar için değişik ve alternatif düz saç modellerini keşfetmek ve uygulamak yenilenmenin ve monotonluktan kurtulmanın en kolay yollarından bir tanesidir. Her yaptırdığı saç modeliyle hayatına kattığı anlamı da değiştiren kadınlarımız için düz saçlar her dönemin moda anlayışına uygun stilleri içeriyor.

Düz saçlar kısa düz saçlar ve uzun düz saçlar olmak üzere iki kategoriye ayrılabilirler. Düz saç modellerinde öncelikle renk seçimleri önem kazanıyor. Boya firmaları tarafından art arda çıkarılan alternatif renklerle birçok değişik renk alternatifini düz saçlarınızda uygulayabilirsiniz. Saçlarınız doğal bir düzlüğe sahipse, yüzünüz küçükse ve minyon yapıdaysanız pixie saçlar denilen kısa düz saç modelleri size çok yakışacaktır. Hareketli ve bombe verilmiş bir pixie model kâkülleri alına düşürülmüş şekilde kesildiğinde çocuksu ve cool bir görünüme sahip olmanız kaçınılmazdır.

Düz saçlarda son yıllarda sıkça görülen bir model de bob dediğimiz arkası kısa önleri uzun modeldir. Farklılığı seven kadınlarımızın tercih ettiği bu model, yaz aylarında serinlemenizi de sağlayacaktır. Diğer bir düz saç modeli de yıllardır birçok kadının vazgeçemediği küt saç modelidir. Bu modelde ister tüm saçınız aynı boyda küt olsun, isterseniz önü kâkül detaylı bir model olsun pek çok kadını şık ve trend gösteren bir modeldir. Pek çok farklı uzunlukta olabilen küt saçların en makbul olanı çene altı kestirilmiş olanlarıdır.

Kahküllü Düz Saç Modelleri

Düz saç modellerine verebileceğiniz şekil ve uzunluk tamamıyla yüz yapınızla alakalıdır. Eğer geniş bir yüzünüz varsa katlarla hareketlendirilmiş ve serbestçe bırakılmış saç modelleri size çok yakışacaktır. Eğer yüzünüz minyonsa o zaman genelde topuz ya da atkuyruğu yapılmış saç modelleri seçebilir veya saçlarınızı büyük bir değişikliğe giderek kısa kestirebilirsiniz. Düz saç modelleri hemen şekil alabilmeleri ve basit bir gön uygulamasından sonra yapılı saç formunda görünebilmeleriyle kullanımı kolay ve rahat olabilen en şık saçlardır.

Siyah Şık Atkuyruğu Yan Kesimli Düz Saç Modeli

Düz Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Düz saçlar elde etmek için birçok farklı şekiller vardır. Örneğin saç maşası ya da saç düzleştirici ile saçlarınızı düzleştirip o şekilde bırakabilir ve son derece şık ve sade bir saç modeli yakalayabilirsiniz. Kâhkülle detaylandırılan düz saçlarınıza, çapraz örgü modeli yaparak harika bir görünüm elde edebilirsiniz. Bob saç kesimi yaptırabilir ve omuz hizanızda kare kesimli saç modeli ile dinamik bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Saçları uzun olan kadınlar, at kuyruğu düz saç modeli yaparak, saçlarının etrafına ince saç demeti çok cool bir görüntü yakalayabilir. Düz saçlarından alın kısmına ince sepet örgü uygulayarak çok şık taçlar oluşturabilir. Bunun yanı sıra kat kat verdiğiniz uzun düz saç modeline hareket getirerek farklı stiller yaratabilirsiniz. Düz saç modelleri ile birçok farklı alternatifte saç modeli üretebilirsiniz.

Bunları da kaçırmayın; Gölgeli Saç Modelleri

Moda akımına kapılan yeni trend düz saç modelleri görsellerini sizler için galeride bir araya getirdik. Galerideki kısa ve uzun düz saç modelleri size ilham kaynağı olabilir.

Düz Saç Modelleri / GALERİ

Uzun Düz Saçlar İçin Şelale Örgü Saç Modeli

Bir önceki konumuz da siz değerli kadınlarımız için Işıltılı Saç Renkleri ve Modelleri başlıklı yazımızda saçlara nasıl ışıltı verilir ve en güzel ışıltılı saç renkleri hakkında bilgiler vermiştik.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu