Saç Renkleri

Platin Saç Rengi Kimlere Yakışır

Platin Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Platin saç rengi kadınların en çok beğenisini kazanan saç rengidir. Hepimizin bildiği gibi platin saç renkleri sarı saç tonları üyesidir. Eğer saçlarını sarı renge boyatan kişiye yakıştı ise o kadın her zaman diğerlerinden daha bakımlı görünür. Fakat yapıldıktan sonra sarı saç rengi yakışmazsa güzel olmanın aksine tam bir felaket gibi görünür. Çünkü saçlar boyandıktan sonra kısa süre sonra tekrar üzerine boya kullanılamaz. Eğer saç boyası kullanılırsa saçlarınız yanar. Bu nedenle ten renginize sarı saç renginin yakışıp yakışmayacağını önceden bilmeniz gerekmektedir.

Platin Saç Rengi ve Platin Saç Modelleri

Platin saç rengi genellikle açık tene sahip kadınlara daha çok yakışan bir saç rengidir. Kullandığınız saç renginiz açık renklerde ise platin saç rengine geçmekte pek zorluk çekmeyeceksiniz. Fakat koyu saç renginiz varsa bu işlem biraz zahmetli olacaktır. Platin saç rengi tonları olarak buz beyazı platin saç rengi, fildişi beyazı platin saç rengi, sarı platin saç rengi ve mavimsi beyaz platin saç rengi gibi birçok farklı renk tonları bulunmaktadır.

Platin Beyaz Saç Rengi Düz Saçlar

Platin Saç Boyası

  • Palette 10.2 numaralı yoğun yağ bakım kremli göz alıcı platin sarısı saç boyası
  • Syoss oleo intense 9.10 numaralı amonyaksız saf yağ içeren platin saç boyası
  • Natural colors 10-N numaralı doğal organik içerikli platin saç boyası
  • Voila 11.00 numaralı kalıcı krem boyalı platin sarı saç boyası

Platin Saç Rengi Kimlere Yakışır ve Nasıl Kullanılır?

Platin saç rengi kullanımı oldukça zordur. Çünkü beyaza yakın bir tonu olduğu için genellikle orta yaşlı insanlarda daha güzel durur. 30 yaş altı kadınlar platin saç renkleri kullandıklarında genelde en az 5 veya 6 yaş daha büyük gösterirler. Bu nedenle saç rengi seçilirken yüze, tene uyumuna bakılırken sizi nasıl göstereceğine de bakılması gerekir. Yakışıyor mu sorusuna evet cevabı almak platin sarısı ya da platin saç renkleri sizin renginiz olduğunu göstermez.

Platin Saç Rengi 2016 Yeni Trend

Platin saç boyaları kullanmadan önce kendinize sıcak saç rengi grubunda mısınız yoksa soğuk saç rengi grubunda mısınız diye sormanız gerekir. Eğer sıcak saç rengi grubundaysanız çok bir işleme gerek kalmadan platin saç renklerini kullanabilirsiniz. Fakat soğuk saç rengi grubundaysanız saçlarınızın platin saç rengine boyamadan önce açılması gerekir. Saç boyatma işlemi çok riskli olduğu için saçın evde boyanması yerine bu işi en iyi yapan kişilere giderek yaptırılması gerekir. Eğer az bekletilirse yeteri kadar açılmaz. Fakat az bekletilmesi çok bekletilmesinden her zaman daha iyidir. Çünkü çok bekletildiği zamanlar saçlar yanabilir.

Platin Saç Rengi Hafif Dalgalı Saçlar

Platin Saç Rengine Nasıl Bakım Yapılır?

Platin saçlara yapılan bakım diğer saç renklerine göre daha fazla bakım isteyen renklerdendir. Bu saç rengine en az haftada 3 veya 4 gün saç bakımı yapmanız ve nemli tutmanız gerekmektedir. Eğer bu platin saç rengine bakım yapmazsanız, saçınız sağlıksız ve mat bir görüntü sergileyecektir. Dolayısı ile bu saç rengine özen göstermeniz ve saçınızın sağlıklı bir şekilde görünebilmesi için saç bakımınızı yapmanız gerekmektedir. Sağlıklı ve güzel saçlar için bakımlar, maskeler ve bakım önerilerini bulabileceğiniz saç bakımı kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Platin Saç Rengi Trend Modeller

Platin Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Platin sarısı saç rengine saçlarınızı boyamak istiyorsanız ve üstelik bunu evde kendiniz yapmak istiyorsanız, ilk olarak saç açıcısı kullanmalısınız. Saç rengi açıcıları kullanmazsanız platin saç rengi elde etmeniz mümkün olmayacaktır. Saç renginizi açabilmeniz için koleston markasının renk açıcısı mevcut saç renginizi 4 veya 5 ton açabilir. Saçın yapısı ile alakalı olarak saç açma işlemi 20 ila 35 dk arasında değişiklik gösterebilmektedir.

Platin Saç Rengi ve Harika Saç Modeli

Saçınızı açtıktan sonra bu işlem başarılı sonuç verdiğinde saç renginiz farklı bir renk alarak çiğ bir sarı saç rengine dönecektir. Saçta bu rengi elde ettikten sonra saçınızı doğal şampuanla yıkayarak açık sarı saç rengi elde etmiş olacaksınız. Daha sonrasında ise platte deluxe 10-1 küllü sarı saç boyasını kullanarak kendiniz evde platin sarısı saç rengini yakalayabilirsiniz. Fakat platin saç rengi elde etmek için bu işin uzmanı olan bir kuaförden yardım almanız sizin için faydalı olacaktır.

Platin Saç Rengi ve Tonları

Ayrıca bakınız; Küllü Saç Rengi Kimlere Yakışır

Platin Saç Rengi Modelleri

Saç modelleri, saç renginizle uygun bir seçim yapmak oldukça önemli bir konudur. Eğer aksi bir durumda hoş görünmeyen bir görüntü ortaya çıkabilir. Platin saç modelleri arasında en güzel örnekleri sizin için seçtik ve bu saç modelleri inceleyerek platin saç rengi tonlarını incelemeniz sonucu kendi saçınız için ilham kaynağı olabilir.

Platin Sarısı Saç Rengi Kısa Saçlar

Platin Saç Renkleri ve Platin Saç Modelleri / GALERİ

Platin Koyu Saç Rengi Yeni Trend

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Saçlarımı boyattıktan sonra dökülmelerim başladı ama kopma falan değil diplerden dökülüyordu doğal keratin kullandım saçlarım da dökülme durdu uçlarda da yıpranmalar vardı onlar için de kullanmaya başladım patentli lan keratinden saçlarım her konuda düzeliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu