Saç Modelleri

Fiyonklu saç modeli nasıl yapılır?

Sürekli değişen ve gelişen modaya ayak uydurmak günden güne insanları zorluyor. Her geçen gün yenisi eklenen kıyafetler, sürekli değişen moda renkler, en trend saç stilleri derken arada bazı yeniliklerin kaçırılması mümkün. Saç modasında en son gelişmelerden olan fiyonklu saç modelleri, kısa sürede herkesin bildiği modeller arasına girmiştir. Saçın tamamına uygulanabildiği gibi sadece belli bölgesine de uygulanabilen bu modelin yapımı da oldukça basittir.

fiyonklu saç modeli 1

Saçın tamamına fiyonk şeklinin verildiği modelin yapımı için ilk önce saçlarınızı en tepeden sıkıca bağlayın. Yanlardan ve altlardan gerile bildiği kadar gerilen saçların bağlanma aşamasında son bağlamı yaparken saçların yarısını tokadan geçirip yarısını bırakın. Bu kalan tokada kalıp topuz gibi görülen saçlar fiyongu, uç kısım ise fiyongun ortasını oluşturacak.

Yukarıda topuz gibi kalan saçlarınızı dikkatlice ikiye ayırın ve yan taraflara doğru bükün. İki saç tutamının arasında oluşan boşluktan bağlanan saçın uç kısmını geçirip saçın dibine tutturun. Böylece fiyongun orta kısmını da oluşturup modeli tamamlayın. En son olarak saç spreyi ile saçınızı sabitleyip fiyongun sağlam olmasını sağlayın.

fiyonklu saç modeli 2

Saçlara yapılan bu fiyonk modeli saçların bütününe yapılabildiği gibi bir kısmı bırakılıp bir kısmına da yapılabilir. Bu değişik modelde de yine aynı uygulamalar yapılarak fiyonk oluşturulup sabitlenir. Geri kalan saçlar saç şekillendirici ile dalgalandırılabilir ya da düzleştirilebilir.

fiyonklu saç modeli 3

Fiyonk ya da başka deyişle kurdele modeli, daha çok uzun saçlara uygulanabilen saç modellerindendir. Bu saç modelinin yapımında saçların dümdüz olması önemli ölçüde rol oynar. O nedenle saçlarınız dalgalı ise fiyonk yapacağınız kısmı saç düzleştirici ya da fön makinesi ile düzleştirip daha sonra modeli uygulamanız gerekir.Kurdele yapımından sonra altta kalan saçlara tekrar şekil verip dilerseniz dalgalandırıp öyle kullanabilirsiniz.

fiyonklu saç modeli 4

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu