Saç Renkleri

Sarı Saç Rengi Kimlere Yakışır

Sarı Saç Renkleri Daha Çok Kimlere Yakışır?

Sarı saç rengi esmer, kumral hemen hemen bütün kadınların kullanmak istediği bir saç rengidir. Çünkü toplumumuzda sarı saçlı kadınlar daha çekici ve güzel görünmektedir. Elbette sarı saç rengi güzel görünür diye herkesin yaptırmaması gerekir. Çünkü sarı saç rengi bakımı en zor ve ten rengine göre yakışan saç rengi türlerindendir. Bir kahve tonları saç rengi ya da siyah tonları saç rengini hemen hemen herkes kullanabilir. Fakat sarı saç rengi kullanılacaksa kullanılmadan önce detaylı olarak düşünülmelidir. Bu konu üzerinde sarı saç rengi kimlere yakışır ve sarı saç rengi tonları gibi konular hakkında konuşacağız.

Sarı Saç Renkleri ve Sarı Saç Modelleri

Sarı saç renkleri kullanacak kadınların bilmesi gereken püf noktaları vardır. Bunların ilk başında ten rengi gelmektedir. Eğer açık bir ten renginiz varsa açık sarı renklerindeki saç boyaları, koyu bir ten renginiz varsa da koyu tonlardaki sarı saç renklerini tercih etmelisiniz. Şimdi sarı saç renkleri için makyaj tüyolar, saç bakımı ve ten rengine göre hangi sarı saçlar uygun bunları inceleyelim.

Sarı Dore Saç Rengi Dalgalı Saçlar Yeni Trend

Sarı Saç Boyası

  • Loreal excellence 02 numaralı yoğun bakım kremli papatya sarısı saç boyası
  • Loreal 10 numaralı zenginleştirilmiş bakım kremli açık sarı saç boyası
  • Palette deluxe 9.0 numaralı yoğun yağ bakım krem özlü sarı saç boyası
  • Palette 10.2 numaralı yağ bakımlı platin sarısı saç boyası
  • Palette 10.5 numaralı extra yağ bakım özlü dore sarısı saç boyası

Sarı Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Sarı saç rengi elde edebilmeniz için yukarıda vermiş olduğumuz saç boyası markaları ve numaralarından birini seçerek evde saçlarınızı kolayca sarı saç rengine boyayabilirsiniz.

Sarı Saç Rengini Kimler Kullanabilir?

Sarı saç rengini bir kişinin kullanabilmesi için öncelikle açın tenli olması gerekir. Elbette kapatıcılar ve fondötenler ile de ten rengi açılabilir fakat yine de açık tenli insanlara yakıştığı kadar yakışmaz. Sarı saç rengi en çok beyaz tenli ve renkli gözlü kadınlara yakışır. Fakat kumral tenli ela gözlü ya da kahverengi gözlü kadınlarda kolaylıkla taşıyabilir. Sarı saç renginin yakışıp yakışmayacağı gidilecek uzman bir kuaför sayesinde öğrenilebilir. Ya da istenilen sarı saç rengi tonunda peruklar takılabilir. Elbette her sarı saç her kadına gitmez.

Beyazımsı Platin Saç Rengi Dağınık Saçlar

Sarı saç renginin kendi içerisinde de birçok tonu vardır. Saçlar sarı renge boyatılmadan önce hangi sarı saç renginin daha çok yakışacağına karar verilmelidir. Ya da istenen sarı saç rengi tonunun yaşınıza ne kadar gideceğine karar verilmelidir. Çünkü genellikle 20’li yaşlardaki kadınlar daha koyu renklerdeki sarı saç renklerini tercih ederken 35 yaş ve üzerindeki kadınlar platin sarısı saç rengini kullanırlar. Çünkü platin sarı saç rengi daha çok 35’li yaşlardaki kadınlara yakışır ve 20’li yaşlarda yaptıranları olduklarından büyük gösterir.

Küllü Kumral Sarı Saç Rengi Trend Akımı

Sarı Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Sarı saç renkleri ve tonlarının kimlere yakışacağı konusunda iki kategoride ele alabiliriz. Sıcak ve soğuk ten grupları olarak adlandırabiliriz. Eğer sıcak ten grubundaysanız ve saç renginiz koyu ise renk açıcılar kullanarak saç renginizi açmanız gerekir. Saçınız kumral tonlarda ise, normal sarı saç boyaları ile saçınızı sarı döndürebilirsiniz. Sıcak grubundaki kadınlar genel olarak en çok yakışan saç rengi ise altın sarısı ve saman sarısı saç renkleri yakışmaktadır.

Parlak Altın Saç Rengi Trendy Moda

Açık tene sahip ve soğuk gruplarda bir kadınsanız, siz yaz insanısınız demektir. Size en çok yakışacak sarı saç renkleri ise sarı mavi tonlar, platin sarısı, hafif beyaz sarı saçlar, küllü sarı saç rengi ve bebek sarısı saçlar gibi tonlar size çok güzel ve cool bir hava katacaktır.

Altın Sarısı Saç Rengi 2016 Yeni Trend Saç Rengi

Ayrıca bakınız; Platin Saç Rengi Kimlere Yakışır

Sarı Saç Rengine Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Sarı saçlar sürekli saç bakımı yapılmasına ihtiyaç duyan saç rengidir. Çünkü saçlarımızı sarı ya da açık saç renklerine boyamak için birçok farklı kimyasal boyalar ya da açıcılar kullanmaya maruz kalabiliyoruz. Saç rengini açabilmek için ya da açık renge boyamak için kimyasallarla içli dışlı olduğumuzdan dolayı saçımızın doğası bozulabiliyor. Bu nedenle saçlar için saç bakımı kürlerine ihtiyaç doğuyor.

Sarı Saç Rengi Kırmızı Ruj

Cilt sorunlarınız için doğal şampuanlar, saç uçlarındaki kırılmalar, yıpranma vb. problemler içinde maskeler ve saç bakımlarını düzenli bir şekilde yapmamız gerekiyor. Örneğin saç diplerinde aşırı yağlanma sorunuz var diyelim. Yağ azaltıcı saç bakım ürünleri kullanmanız saçınıza bulaşacak olan yağı azaltarak engeller. Saçlarınızı doğal yollarla nasıl bakım yapacağınızı öğrenmeniz için saç bakımı kategorimize göz atabilirsiniz.

Sarı Saç Rengi Trend Düz Saçlar

Sarı Saç Rengine Nasıl Makyaj Yapılır?

Sarı saç rengine sahip kadınlara her tarz ve her renk tonundaki makyaj yakışabilir. Küçük ama etkili dokunuşlarla kusursuz güzelliği yakalayabilirler. Sarışın ve beyaz tene sahip kadınlar genellikle soluk görünebiliyor bu nedenle sarı saçlı vede beyaz tene sahipseniz bronz renkler pudra ve bronz fondötenle makyaj yapmanız akıllıca olacaktır.

Feminen Tarz Sarı Saç Renkleri Trend Düz Saç Modeli

Sarı saçlar için göz makyajı ise kahverengi ve renk tonlarını tercih edebilirler. Kahverengi göz kalemleri ve kahve tonlarındaki farlar sarı saçlara sahip sarışınlara çok güzel durur. Ayrıca renkli gözlere sahipseniz ve sarı saçlarınız varsa, açık mavi renk tonlarındaki farlar da size çok yakışarak cool bir hava katacaktır.

Nört Altın Sarısı Saç Renkleri Yeni Trendy

Sarışınlar ruj seçerken mutlaka ruj rengi tercihlerini pembe ya da kırmızı renk tonlarından yana kullanmaları gerekir. Kırmızı ve pembe renk tonlarındaki rujlar sarı saçlı sarışınlara fevkalade yakışacaktır. Önemli bir uyarı burada atlamadan söyleyelim sarışın kadınların uzak durması gerektiği ruj renkleri ise vişne kırmızısı ve tonlarıdır.

Sarı Saç Renkleri ve Saç Modelleri Trendleri

Bu konuda ilginizi çekebilir; Göz alıcı sarı saç renkleri

Sarı Saç Rengi Modelleri

Saç renginiz ile saç modelleriniz birbiri ile uyum içerisinde olması kesinlikle önemli bir konudur. Eğer saç modeliyle saç rengi uyum sağlamazsa istenmeyen görüntüler ortaya çıkarabilir. Sarı saç rengi modelleri arasından en güzel ve en şık saç modelini sizler için galeride bir araya getirdik. Bu saç rengi ve saç modellerini inceleyerek ilham alabilirsiniz.

k Sarı Saç Rengi ve Sarı Saç Modelleri Düz Kesimler

Sarı Saç Rengi ve Saç Modelleri / GALERİ

Altın Sarısı Saç Rengi ve Dalgalı Saç Modeli

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu