Kombinler

Puf Kaban Nasıl Kombin Yapılır?

Puf Kaban Kombinleri

Puf kabanlar kış aylarının güzide parçalarından diyebilirim. Doğru bir şekilde kombin yapılan puf kabanlar sizi tarz ve stil sahibi yapabilir. Puf kabanlarla nasıl kombin yapılır? Bu yazımızda stil önerileri vereceğiz.

Puf kaban ve montlar kışın en çok tercih ettiğimiz dış giyim parçaları arasında. Özellikle onları tercih etmemizdeki en büyük etkenler ise, puf kabanlar sıcacık tutması, rüzgar ve yağmur içimize geçirmemesi gibi etkenlerden dolayı tercih sebebimiz olabiliyor. Fakat bir çoğumuz puf kaban giydiğinde şıklığından ödün vermiş gibi düşünüyor.

puf kaban kombinleri 1

Sokak stillerinde bu durum tam aksini iddia ediyor, puf kabanlar sokak ikonlarının üzerinde oldukça şık bir şekilde kombine edildiğini ve giyildiğinde stil sahibi göründüğünü söylemek mümkün. İşin püf noktası ise puf kabanı doğru seçmekten geçiyor ve puf kabanlar birlikte neler giydiğimize azda olsa dikkat etmek gerekiyor.

puf kaban kombinleri 2

Puf kaban modeli seçerken ilk olarak boyu konusunda dikkatli olmalısınız. Hemen giyip çıkarmak için kısa puf mont modelleri ne kadar kullanışlı olsa bile, en kullanışlı modeller ise puf kabanların orta uzun olanlarını söylemem gerekir. Eğer puf kabanların üzerinizde hantal görüntü yaratmasını istemiyorsanız, özellikle diz bölgenizin aşağı kısımlarında biten puf kaban modellerinden kesinlikle uzak durmanız akıllıca bir davranış olur.

puf kaban kombinleri 3

Puf kabanları üzerinize giydiğinizde şık durması için önemli faktörler ise, bel kısmından oturtmalı olmasıdır. Bel kısmından oturan puf kaban modelleri şık ve modern bir tarz yakalamanızı oldukça kolaylaştıracaktır. Bu tarzlardaki kaban modellerinin kemerli olanlarını da tercih edebilirsiniz.

puf kaban kombinleri 5

Puf kabanlarla nasıl bir kombin yapılır? Bu konu hakkında biraz konuşalım. Puf kaban modelleri hacimli bir görünüme sahip oldukları için dengeyi ve orantıyı iyi sağlamak gerekir. Puf kaban kombinlerinde dar kesimli ve kalıplardaki giyim parçalarını tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Özellikle Skinny jean ya da deri tayt gibi giyim parçaları puf kabanlarla kombine edildiğinde çok yakıştığını söyleyebilirim. Bun yanı sıra dar kesimli pantolonlar da bu tarz kabanlar için biçilmiş kaftan diyelim.

puf kaban kombinleri 6

Puf kabanınız ile eteklerinizi de kombine ederek rahatlıkla giyinebilirsiniz. Eğer etek tercih edecekseniz, dar kesimlere sahip etekler tercih etmelisiniz. Eteğinizin kesimi dar olursa, daha şık ve orantılı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Kombinasyonu opak çorap, bot veya yarım çizmelerle tamamlayarak şık bir görünüm elde etmek mümkün.

puf-kaban-kombinleri-4

Puf kabanları en rahat bir şekilde kombine ederek giyebileceğiniz giyim parçalarından biriside mini elbiseler diyebilirim. Etek kombinasyonunda olduğu gibi yine orantılı bir görünüm vereceğinden şık bir kombin oluşturabilirsiniz. Ayrıca puf kabanları biraz neşelendirmek ve hareketlendirmek için eldiven, bere şapka ve kaşkol vb. aksesuarlar ile hareketli ve sıcak bir kış geçirebilirsiniz.

puf kaban kombinleri 8

Puf kaban kombinleri için sokak modasından seçtiğimiz görsellerdeki kombinler size ilham kaynağı olabilir. Galeride inceleyeceğiniz bu kombin fikirleri sizi puf kaban giymeye ikna edebilecek nitelikte. Şimdi sizleri puf kaban kombin görselleri ile baş başa bırakıyorum.

Puf Kaban Nasıl Kombinlenir? / GALERİ

puf-kaban-kombinleri-7

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu