Saç Modelleri

2015 ilkbahar ve yaz saçları

Geçtiğimiz moda haftalarında tanıtılan 2015 ilkbahar ve yaz saç modelleri. Kadınlive Kadın ekibi sizler için yakın mercek altına aldı …

Örgülerle yaratılan saç modelleri yine sınır tanımıyor. En çok göze çarpan modellerin, dağınık saçlarla birleşenler örgüler olduğunu söyleyebiliriz. Jeremy Scott ve Vera Wang defilelerinde dağınık saçların arasına gizlenmiş ince örgüler, saçları sadelikten kurtarmaya yetiyor.

Topuzlar bu kez en büyük halleriyle karşımızda. Altuzarra defilesinde yer alan kalp şeklindeki topuzlar hem zarif hem şık görünüyor. Carolina Herrara’daki Japonlardan ilham alan ‘sumo-düğümleri’ diyebileceğimiz modellerse, ‘topuzları daha farklı nasıl yorumlayabiliriz?’ dedirtiyor.

2015-ilkbahar-yaz-sac-modelleri-1

Marchesa ve Valentino defilelerinde, çiçeklerle süslenmiş ince kumaş elbiselerin üzerine süzülen bellibelirsiz dalgalı saçları gördük. Özgür ruhun yansıtıldığı bu saçlar aslında ilkbahar aylarının olmazsaolmazları…

2015-ilkbahar-yaz-sac-modelleri-2

Belli ki, 2015 ilkbaharında atkuyruklarını dilediğimiz gibi kullanacağız.  Oscar de la Renta defilesinde yukardan toplanmış dümdüz modeller ciddi duruşuyla göz alırken, Jason Wu defilesinde daha aşağıdan toplanmış rahat modeller sokak modasının hakimi olacağa benziyor.

2015-ilkbahar-yaz-sac-modelleri-3

Güzel kadını sembolize eden Brigitte Bardot’nun saçları tüm gücüyle defilelerde yer aldı. Diane von Furstenberdg’deki volümlü düz saçlara eklenen hafif kıvrımlar buna en iyi örnek… Süslü, eğlenceli aksesuarlar, sıradan topuz ve atkuyruklarını adeta bir sanat eserine dönüştürüyor. Aslında bu, Dolce&Gabannaiçin yeni bir şey değil ama Fendi’de karşılaştığımız renkli deri aksesuar oldukça sıra dışı ve güzel.

2015-ilkbahar-yaz-sac-modelleri-4

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu