Kombinler

Zayıf Görünmek için Nasıl Giyinmeli?

Zayıf görünmek için nasıl giyinmeli

Zayıf görünmek her bayanın hayalidir. Eğer sizde kendinizi olduğunuzdan daha zayıf göstermek istiyorsanız giydiklerinize dikkat etmelisiniz. Zayıf görünmek isteyen bayanlar için 14 farklı stil önerisini bir araya getirdik. Çok basit stillerle bel kısmınızı ince gösterebilir. Hatta bacak boyunu bile olduğundan daha uzun gösterebilir ve stil sahibi bir kadın olabilirsiniz.

Hangi kıyafetleri neyle kombin yapacağınız konusunda bilgi sahibiyseniz, olduğunuzdan çok daha zayıf bir şekilde görünebilirsiniz. Eğer bir kaç kilo fazlalığınız varsa, bunu kendinize sıkıntı etmenize hiç gerek yok! küçük ama etkili moda hileleri ve pratik bilgilerle bu sorunu kolayca aşabilirsiniz. Yani doğru kıyafet seçimleri ile çok daha fazla zayıf görünmeniz mümkün.

zayif gorunmek nasil giyinmeliyiz

Zayıf görünebilmek için uygulamanız gereken kurallar oldukça basit şeyler önce belinizi iyi tanıyın ve analiz edin sonrasında ise beden yapınıza göre giyinin. Sizler için hazırladığımız zayıf görünmek için tüyolara göz atın.

01. Bedeninizi ikiye bölün

İki tonlu Elbise Zayıf Görünmek İçin

Sezonun trend renkleri ile vücudunuzu daha net bir şekilde ikiye bölerek daha uzun boylu görünebilirsiniz. Yani üst ve alt giyim elbiselerinin iki farklı renkten oluşacağı gibi, farklı renk tonlarındaki elbiseleri de kombine edebilirsiniz.

02. Harika bacaklar yaratın!

Diz Altı Etek Zayıf Giyim İçin Tüyolar

Eğer bacaklarınız biçimsizse, bunun için hiç de üzülmeyin! Diz altı etekler sizin için biçilmiş kaftan diyebilirim. Mesela her sezon trend olan kloş kesimli etekleri deneyebilirsiniz. Bu tarz etekler baldır kısımlarının geniş olduğu yerde bittiğinden dolayı bacak şeklinizi daha harika gösterebilmektedir. Ayrıca yüksek topuklu ayakkabılardan da destek almayı unutmayın.

03. Geniş omuzlarınızı daha güzel gösterin

Geniş Kenarlı Şapka Zayıf Giyim Tüyosu

70’li yılların moda trendi olan geniş kenarlı şapkalar, günümüz de yeniden yorumlanarak sezonun trendi haline geldi bize de bu trendden faydalanmak düşer. Geniş omuzlarınızı daha dar göstermenin dışında, bel kısmınızı da ince gösterecektir.

04. Bacaklarınız için trend kamuflaj kullanın

zayif-gorunmek-nasil-giyinmeliyiz-1

Geçmişten günümüze kadar gelen maksi etekler uzun bir zamandan beri hiç bu kadar moda olmamıştı. Sizlerde bu trendden faydalanarak bacaklarınıza form kazandırana kadar bu trend maksi eteklerle gizleyebilirsiniz.

05. Mükemmel adımlar atın

Bantlı Topuklu Ayakkabı Zayıf Görünme Tüyoları

Ayakkabı seçiminde bantlı ayakkabı modelleri giyerseniz, bantların bulunduğu kısımlara dikkat etmelisiniz. Bacak boyunu uzatabilmek için özellikle bilek kısmından bağlanan bantlı ayakkabılar yerine, ayağın burun kısmı ile yakın olanlarını tercih etmelisiniz.

06. Düz silüetler oluşturun

Boru Paça Zayıflar İçin Tüyolar

Düz kesimlere sahip bir boru paça ipeksi pantolonla fazla olan bölgelerinizi kamufle edebilirsiniz ve dolayısı ile bacak boyunuz olduğundan daha uzun görünecektir.

07. Gözleri gövdenize yoğunlaştırın

Zayıf Görünmek İçin Korse Tipi Elbise

Bunu yapabilmeniz için basit bir yol vardır. Mesela gövdeye şekil veren korseler kadınların gizli silahıdır. Kalp yakalı ya da ön kısmın ortasından dikey şekilde inen fermuar gibi detaylar sizi olduğunuzdan daha da ince bir görünüme kavuşturacaktır.

08. Bel kısmınızı ince gösterin

zayif-gorunmek-nasil-giyinmeliyiz-2

Bir çok markanın koleksiyonlarında yer alan kalın kemerler, size şıklık kattığı kadar belinizdeki fazla kiloları da kamufle edebiliyor. Bu kemerler sayesinde hem belinize vurgu yapabilirsiniz hem de belinizi olduğundan daha ince gösterebileceğinizi hatırlatmak isteriz.

09. Boyunuzu daha da uzatın

Zayıf Görünmek İçin Tulum Giyin

Tulum kıyafetler özellikle silüetler oluşturulabilir. Bu etkiyi daha fazla artırmak içinse, dikey kruvaze yakalı ve topukluları örtebilecekleri uzunluktaki tulumları tercih etmelisiniz.

10. Bacaklarınızı öne çıkarın

Zayıf Görünmek İçin Şort Giyin

Cool tarzlar sağlayan cep detayları, bacak boyunu uzatan dikey pililer ve yüksel bel gibi giyim parçaları bir arada buluştuğu zaman ince zarif ve uzun bacakları öne çıkartıyor.

11. Kalçalarınızı kamufle edin

Zayıf Görünmek İçin Blazer Ceket Giyin

Dökümlü ve uzunlu blazer ceketler bu iş için biçilmiş kaftan kalça ve basenlerinizi gizlemek için kullanabileceğiniz giyim parçası diyebilirim. İnce ve uzun yakalı bir blazer ceket modeli tercih edebilirsiniz ve kol kısımlarını kıvırarak daha şık bir görünüm yakalayabilirsiniz.

12. A kesimli elbiselerden yardım alın

A Kesimli Elbise Zayıf Görünmek İçin

Özellikle armut tipi vücut hatlarına sahip olan kişilerin yardımına koşan A kesimli elbiseler tüm bakışları da üzerinize çekecek nitelikte. Geniş pileli kloş eteklerle kalça kısımlarını rahatlıkla gizleyebilirsiniz. Ayrıca bele oturan bu elbiseler çok hacimli bir şekilde görüntünüzün önüne geçiyor.

13. Skinny jean giyinin

zayif-gorunmek-nasil-giyinmeliyiz-4

Bacağınız daha ince fakat şort giyebilmek için formda değil mi? bacaklarınızı daha güzel görünmesini garanti eden jean’ler ile vurgulayabilirsiniz.

14. Yüksek belden faydalanın

Yüksek Bel Zayıf Görünmek İçin

Yüksek bel kesimli giyim parçaları sizi daha ince gösterecektir. Bel bölgelerinizdeki fazlalıklardan kurtulmak istiyorsanız, geniş paçalı 70’li yılların stillerini altında gizliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu