Saç Bakımı

Saç Dökülmesine Çam Terebentin Çözümü

Saç Dökülmesine Çam Terebentin Çözümü

Saç dökülmesi sadece kadınların değil, erkeklerin de en büyük sorunlarından biridir. Bunun önüne geçmek zor gibi görünse de, aslında sağlıklı beslenmek ve bakımlı olmak saç oluşumu konusunda destek vermektedir.

Bu desteklerden biri de çam terebentin yağı. Saç köklerini harekete geçirerek, yeni saç oluşumunu hızlandıran çam terebentini şampuana katmak ilk günlerden itibaren sonuç alabileceğiniz bir yöntem. Çam terebentin, kokusu ağır ve kalıcı olan bir esanstır. Bu yüzden çok az miktar katılması bile yeterli bir çözüm olacaktır.

Şampuanınızın içine bir kapak çam terebentin ekleyerek, iyice karıştırın ve saçınızı yıkarken saç diplerini iyice parmak uçlarınızla masaj şeklinde yıkayın.

Saç Dökülmesine Çam Terebentin

Çam Terebentin Ne Şekilde Kullanılmalı?

Bazı kadınlar çam terebentini kullanırken şampuana katmayı tercih ederler. Bir kısmı da saç diplerine direkt olarak uygular. Her iki durumda da etkisi oldukça iyidir.

Yeni çıkan küçük saçlarınız zamanla uzayacaktır ve sürekli yeni çıkmaya devam eden saçlarınızın hepsini aynı boyda kullanabilirsiniz. Bu yöntemi pek tercih etmeyenler için saç uzadıkça kestirmek mümkün olabilir.

Her gün düzenli olarak saçlarınızı yıkamak yerine, iki üç günde bir yıkayarak, yağ oranını ve kuruluğunu da dengeleyebilirsiniz. Haftada 3-4 kez şampuan ya da tonik şeklinde kullanabilirsiniz.

Çam Terebentinin Yan Etkileri Nelerdir?

Saçlarda kuruluk ve kepeklenme yapabilen çam terebentin, özellikle kuru saç tiplerinde matlığa neden olabilir. Düzenli çam terebentin kullanımı için tercih edeceğiniz ürünleri aktardan elde edebilirsiniz.

Ekonomik olan bu ürünler, saç bakımınız için verdiğiniz yüzlerce lirayı harcamadan kar etmenize neden olur. Bu yüzden doğal olan bu ürünü tercih edebilirsiniz.

Erkekler için Çam Terebentin Kullanımı

Kadınlar kadar erkeklerin de ciddi sorunları olan saç dökülmeleri konusunda, erken önlemler alarak, saçlarınızın yeniden canlandığını fark edebilirsiniz.

Kadın ve erkeklerin tercih ettiği şampuanlar kimyasal içerdiğinden, bebek şampuanı ya da bitkisel şampuanlar tercih ederek, bu ürünlere katmanız söz konusu olabilir. Kadın ve erkekler çam terebentinle saç bakımı yaparken, saçların da kolay bir şekilde uzamasını sağlar. Tavsiye edilen kullanım şekli, bebek şampuanına katılması ve şampuan değiştikçe dönüşümlü kullanılmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu