Kadinlive.com

Yazın Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı?


Yazın Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Baharın gelmesini iple çektiğimiz bu günlerde, havaların ısınmaması nedeniyle sıcak hava moduna giremedik. Bu yüzden nasıl bir dekorasyon yapılması gerektiği net olarak ortaya çıkmadı.

Yazın kombileri kısıp, pencereleri sonuna kadar açacağımız günlere geldiğimizde, evdeki halıları kaldırıp daha ferah bir alan yaratmak isteriz. Bu alanı yaratırken de, belki eşyaları yenilemek belki de kışlıkları kaldırmak için ideal bir karar olabilir. Ancak hazırlık yaparken, yaz dekorasyonu önerileri konusunda modayı merak ediyorsanız, bu yıl gri ve sarılar, pembenin farklı tonları ve yeşiller kullanabilirsiniz.


Duvarlarınızda limon sarısı ya da griler kullanarak farklı bir dekorasyon stili ortaya çıkarabilirsiniz.

Yaz Dekorasyon Modası

Yaz dekorasyonu stilinde bu renkleri tercih edebileceğiniz gibi, klasik renklerden yana da seçiminizi gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle beyaz rengi tercih edecekseniz, zamanla bu rengin kirlenebileceğini dikkate almanız gerekecektir.

Zamanla krem rengine dönen ve eski bir görünüme ulaşan beyaz yerine gri ya da siyah renkleri tercih etmeniz iyi bir seçim olabilir. Ev tekstilinde ise olabildiğince renkli seçimler yapmanız gerekmektedir. Çünkü bu sezonda dijital baskılar, desenler ve rengarenk oryantal parçalar tercih edilebilecek. Klasik dekorasyon için de, sezonun yükseleni bronz detayları tercih edebilirsiniz.

Pirinç, mermer ve bronz esintisinin modası en az birkaç yüzyıl daha geçmeyecek gibi görünüyor. Bu yüzden seçimlerinizi zamansız modellerden yana yapabilirsiniz.

Yatak Odası Modası

Evlerin metrekareleri küçüldükçe mobilyaların da işlevsel seçenekleri öne çıkıyor. Özellikle gömme dolapların yeniden ortaya çıkması söz konusu olduğundan, yatak odası dekorasyonu yeni sezonda bu doğrultuda şekillenecek.

Dekorasyon için ihtiyacınız olan trendleri öğrenmek için ille de dergileri karıştırmanız gerekmiyor. Büyük mobilya markalarının bloglarında, örnek dekorasyon stillerini inceleyerek kendinize uygun olanı adapte edebilirsiniz.

Mobilya Aksesuarları Seçimi

Mobilya aksesuarları için de bir moda akımı söz konusudur ve her dönem öne çıkan aksesuarlar bulunur. Zigon sehpa çeşitleri ya da dekoratif objeleri satın alırken her zaman birçok seçenek bulunabilir. Online alışveriş yapıyorsanız, ünlü internet sitelerinin indirimli kampanyalarını tercih edebilirsiniz.

Ev dekorasyonu için aksesuar seçimi yaparken, temel temanıza uygun aksesuarlar seçmeniz gerekecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git