Dekorasyon

Yatak odanız için yaratıcı fikirler

Yatak odanız için yaratıcı fikirler

Yatak odası tasarımı denildiğinde monotonlaşmış tasarımları kafanızdan atın. Bizler sizin için nasıl daha farklı ve daha orijinal fikirler ile yatak odanızı dekore edebileceğiniz konusunu anlatacağız.

Yatak odanızı planlarken yerleşim oldukça önemlidir. Onun için planınıza başlarken kafanızda kabataslak bir görüntü oluşturmaya çalışın. Yatağınızı ve karyolanızı kapının yanına değil de çaprazında konumlandırın bu sayede odanız daha geniş görünecektir.

Yatağınızın konumunu belirledikten sonra yatağınızın her iki tarafına da yatağınızın karyolası ile uyumlu komidin bulundurun. Mümkünse bu komodinlerin 2 3 adet çekmeceli olması sizin için güzel bir avantaj olacaktır. Saatlerinizi ya da mücevherlerinizi burada muhafaza edebilirsiniz.

yatak-odasi-dekore-etmek-1

Yatağınızın rengi beyaz olacaktır. Ancak karyolanızın rengini ahşap renkleri ya da kahverengi ve siyah seçebilirsiniz, bu renkler size çok şık ve asil bir hava katacaktır. Karyola başlığı bordo bir renk bile olabilir. Özellikle bordo beyaz ile muazzam bir uyum sağlar. Karyola başlığınızın bordo desenler içerdiğini düşünürseniz yatak örtünüzde de bordoyu hakim kullanabilirsiniz. Hatta yatak odası perdelerinizde de bordoyu kullanarak daha uyumlu bir hale getirebilirsiniz.

yatak-odasi-dekore-etmek-2

Yatağınızın iki tarafına tatlı yatağınızla uyumlu abajur koyabilirsiniz. Hem bunlar normal bir yatak odası aydınlatmasından çok daha şık ve görsel olarak da güzel durmaktadır. Yatak odanızda ki dolap seçimini yaparken kapağı aynalı dolapları tercih edebilirsiniz. Özellikle yatak odası küçük olanlar aynalı dolapları tercih ederek daha şık ve daha geniş görünümlü bir yatak odası elde edebilirler.

yatak-odasi-dekore-etmek-3

Yatak odasında en şık ve modern göstergelerden biride hiç şüphesiz bir televizyondur. Yatağınızın tam karşısında duvarınıza monte edebileceğiniz etrafına da ufak komidin ile boş kalmamasını ve aynı bir televizyon masası görünümü kazandırabileceğiniz bir ortam yakalayabilirsiniz. Yatak odasında soğuk kış günlerinde eşiniz ile yorganın altına girerek sıcacık bir ortam da güzel bir film izlemek sanırım herkesin hayalidir.

yatak-odasi-dekore-etmek-4

Son olarak ise yatak odanızda ki her ayrıntıyı uyumlu kullanmaya özen göstermelisiniz. Yatak odanızda kullanacağınız bir makyaj masasını dahi seçerken hem işlevsel hem de şık olmasına dikkat etmelisiniz. Özellikle ayna kesimi daha farklı olan masalar yatak odanıza ayrı bir hava katarak çok daha özgün görünmesini sağlayacaktır. Hem de bol gözü bulunması ile eşyalarını toplayarak daha derli toplu bir yatak odası görüntüsüne sahip olursunuz.

yatak-odasi-dekore-etmek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu