Saç Modelleri

Saç Örgüsü Nasıl Yapılır – Resimli Anlatım

2015 ilkbahar ve yaz mevsimin gelmesi ile birlikte saçlarda örgü rüzgarı esecek örgü saç modeli her yüz tipine ve her saç stiline yakışan saç modellerinden biridir. İdeal ve romantik örgü saç modellerini sizde uygulamak ister miydiniz? Kadınlive Kadın ekibi olarak sizler için örgü saç nasıl yapılır, bunu anlatmaya çalışacağız.

Örgülü saç modeli için gerekli olan malzemeler ise çok basit, 2 adet tel toka, 2 adet minik saç lastiği, krepe tarağı. Hepsi bu kadar. Şimdi gelelim örgü saç modeli anlatımına

örgü saç 1

İlk önce saçlarımızı ön kısmından birer tutam bırakıyoruz. bırakmış olduğumuz tutamın arkasından başlayarak minik bir örgü bırakıyoruz. Örgüleri saçımızın iki tarafına uyguluyoruz ve daha sonra ördüğümüz saçı lastik ile tutturuyoruz.

örgü saç 2

İkinci olarak ise saçımızın arka kısmını krepe tarağı yardımıyla hafifçe kabartıyoruz. Dikkat etmeniz gereken husus saçın çok fazla kabartmamak dır.

örgü saç 3

Üçüncü ve son işlem ise saçımıza yapmış olduğumuz örgüleri önce birini sonra da diğerini saçımızın etrafına doluyoruz. Sonrasında ise tel toka ile tutturuyoruz. Tel toka ve lastiklerin görünmemesine özen gösterin.

örgü saç 4

Örgü saç modeli son görünüşü bu şekilde romantik bir saç sahip olabilirsiniz. 2015 yaz aylarının en ideal ve en güzel saç modellerinden birisidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu