Saç Bakımı

Saçlar İçin Güneş Koruyucu Bakım Ürünleri

Saçı güneşten koruyan ürünler

Saçı ve ciltleri güneşin zararlı ışınları saç tellerini ve saç derinizi yıpratır, saçlarınızda kırıkların çoğalması, saçların kurumasına ve cansız görünmesine neden olabilmektedir. Saçlarınızın özellikle yaz aylarında güneşin UV ışınlarına karşı korumamız gerekmektedir. Bu durumda saçlarımızı daha sağlıklı, canlı, parlak, hacimli ve nemli olması için yaz aylarında saçlarımıza daha çok özen göstererek bakım yapmamız gerekmektedir.

Bu yazımız da sizlere saçları güneşten koruyucu bakım ürünlerinden bahsetmek istiyorum, kullandığınız pek çok bakım ürünleri tek başına işe yaramayabilir bu yüzden sizlere saç için güneş koruyucu bakım ürünleri olarak şampuandan tutun saç bakım kremlerine kadar bir çok ürününden bahsetmek istiyorum, bu ürünler hakkında kısa ve öz bilgiler vereceğim. Yaz aylarında güneşten etkilenen saçlarınız için bakım yapabilir ve dışarıya çıkabilirsiniz.

Sıcak yaz aylarında güneşten saçlar solgunlaşır ve orijinal rengini kaybeder. Böyle durumlarda saçlarınızın daha sağlıklı, canlı, parlak ve hacimli görünmesini istiyorsanız dışarıya çıkmadan önce saçlarınız için saç bakım ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünler arasında en önemli olanı ise şampuanlardır. Tercih ettiğiniz şampuan saç yapınız ile uyumlu olması gerekmekte ve güneş ışınlarına karşı etkili olduğunu bilmeniz gerekir.

Saçları güneşten korumanın yolları nelerdir?

Şampuanlar:

Saçlarınızı etkili bir koruma yapmak için kaliteli şampuan seçebilirsiniz. Güneşin zararlı ışınlarından kurumuş saç derinizi daha çok kurutacak şampuanlar durumu vahim bir hale sokabilir. Bu tarz şampuanlar yerine içeriği organik olan saç derisini ve saç tellerini besleyebilecek özelliği olan ve içerisinde argan yağı bulunan doğal organik saç şampuanları kullanırsanız saçlarınız daha yumuşak ve nemli kalacaktır.

Saç bakım kremleri:

Saçlarınız için bakım kremleri alırken dikkat etmeniz gereken husus ise renk korucuyu özelliğe sahip bakım kremleri tercih etmelisiniz. Çünkü güneş saç renginizi açabilmektedir. Bu tamamen sizin tercihinize bağlıda olabilir saç renginizin açılmasını istiyor olabilirsiniz. Koruyucu bakım kremleri saç diplerinden, uçlarına kadar saçınızı güneşin zararlarına karşı korumaktadır.

Saçlar için nemlendirici kremler:

Nemlendirici özelliği olan kremler içerdiği keratin sayesinde güneşten kurutan özelliğini hafifleterek saç ve saç derisini korur ve nemli tutar. Bu sayede saç tellerinin kırılmasını ve kopmasına karşı etkili koruma sağlar ve saçlarınızın daha sağlıklı ve parlak görünmesine yardımcı olur.

Saçlar için serum bakımı:

Özellikle sıcak yaz ayında belirli periyotlarla saçınıza serum bakımı yapabilirsiniz. Serum bakımı sayesinde saçlar güneşin saçlarına zarar vermesini önleyebilirsiniz. Serum ile saç bakımı yapmak için organik ve doğal yağlar içeren serum bakım ürünlerini tercih edin.

Saçları güneşten koruyucu ürünler

Saçlar için onarıcı saç bakım sütü:

Güneşin zararlı ışınlarına karşı maruz kalan saçlar için onarıcı etkiye sahip olan kerastase soleil lait apres soleil saç bakım sütü UVA ve UVB ışınlarına karşı etkili koruma yaparak saçların kırılmasını ve yıpranmaları engelleyerek onarır ve yumuşak, nemli kalmasını sağlar.

Saçlar için organik doğal yağlar:

Helen seward suncare supreme hair oil saçları besleyici ve onarıcı etkiye sahip doğal yağ içeren saç bakım ürünü güneşin saçlara verdiği zararlı ışınlarına karşı etkili koruma yapar ve ayrıca tuzlu su ve rüzgara karşıda koruma sağlamaktadır.

Korucu saç spreyleri:

Saç kökleri ve saç tellerine tutunup saçlarınızı etkili koruma yapan Loreal professionnel solar sublime saç bakımı yapabilirsiniz. İnce bir tabaka oluşmasını sağlayan solar sublime koruyucu sprey saçların basitçe ve kolay bir şekilde taranmasına yardımcı olurken saçlara parlaklıkta kazandırıyor.

Güneşten koruyucu saç maske ürünleri:

Güneşin zararlı UV ışınlarına karşı etkili koruma yapan Loreal professionnel solar sublime maske bakım ürünü saçlarınıza yumuşaklık ve canlılık, parlaklık kazandırırken güneşin yıprattığı saçları da onarmakta.

Bir önceki yazımız da Dolgun Saçlar Nasıl Elde Edilir? başlıklı yazımızda dolgun saç ve hacimli saçlar hakkında bilgiler vermiştik.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu