Kişisel Bakım

Koltuk altı kararması

Koltuk altı kararması

Birçok kişinin ortak sıkıntılarından bir tanesi olan kol altı kararması hem erkeklerde hem de kadınlarda çok fazla rastlanan tüylenme açısından sıkıntılı ve de genç dönemden itibaren bizimle hayatımızın her döneminde bulunmaktadır.

Özellikle görünümü ve kötü kokusundan dolayı mutlaka özenli bir şekilde temizlenmesi gereken koltuk altları tüylerden kurtulma konusunda da son derece can yakıcı ve sıkıntı yaratan bir bölgedir. Özellikle bazı kişilerin de koltuk altı kararmaları sıklıkla rastlanmaktadır. Daha çok kadınların bu dertten çok fazla muzdarip olduklarını biliyoruz.

koltuk-alti-1-1

Bunun sebeplerinden birisi ise ölü hücrelerin orada birikerek şeker hastalığı olan kişilerde ya da belli bir kiloya ulaşan bayanlarda daha çok görülmektedir. Terlemeler genetik yapı ve de alkollü olan deodorantların direk cilde uygulanması da bunun başlıca sebepleri arasındadır.

koltuk-alti-2

Koltuk altı kararması için basit maske tarifi

Evde uygulayabileceğiniz bazı maske yöntemleriyle koltuk altı kararmasının önüne geçebilirsiniz.

  • 4 çay kaşığı toz şeker, 1 çay kaşığı sarıkök ve 1 adet limon

İşi şekeri ezmekle başlayabiliriz. Şekeri iyice toz haline getirerek diğer malzemeleri de koyup koltuk altınıza masaj yapmalısınız. Yaklaşık olarak 20 dakika beklettikten sonra yıkayın. Bir hafta kullandıktan sonra koltuk altındaki kararmalar’dan sizler de kurtulabilirsiniz.

koltuk-alti-3

Koltuk altı kararması için maskeler

Diğer bir yöntem ise farklı malzemelerle yapılmaktadır.

  • Limon suyu, elma ve vazelin

Bir çay kaşığı ile bu maskeyi karıştırarak koltuk altınıza masaj yaparak uygulayın. Yaklaşık olarak 20 dakika bekledikten sonra yıkayın. Sizler de bu farklı yöntemlerle koltuk altı kararmasından zamanla kurtulabilirsiniz.

koltuk-alti-4

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu