Saç Modelleri

Saçlarda vintage modeli etkisi!

Kadınlive kadın olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda vintage saç modelleri göreceğiz. Geçmiş özleminin sadece modada yaşandığını sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. Saçlarda da bu özlem vintage etkisiyle görülebiliyor …

Özellikle 70’li yılların etkileri, 90’ların punk görünümüyle birleşiyor ve ortaya çok keyifli görüntüler çıkıyor. Marie Claire dergisi ve Wella’nın saç tasarımcısı Eugene Souleiman, boya uzmanı Josh Wood ortaklığıyla yapılan çekimlerde, vintage akımından ve Alfred Hitchcock filmlerinden ilham alınarak çok şık saçlar tasarlanmış…

vintage-sac-modelleri-1

Koyu saç dipleri

“Yeni nesil sarı saçların dipleri gayet iddialı bir görünüme sahip” diyen Josh Wood’un sözlerini Eugene Souleiman şöyle tamamlıyor: “Koyu saç dipleri dramatik bir görünüm yaratıyor. Tıpkı Tipi Hendren’in kuşların saldırısına uğradığı sahnede olduğu gibi… Bu görünümün en sevdiğim yanı beni eğlenceli hem de gizemli durması.”

vintage-sac-modelleri-2

Kullanılan ürünler: L’Oreal Paris Infallible Le Rouge Lipstick Charismatic Coral

Gümüş baleyaj

“Daphne Guinness’ten ilham alarak yarattığımız bu baleyajlar asimetrik bir görünüme sahip. Üstelik gayet genç ve ihtişamlı duruyor” diyen Souleiman, bu saç modeli için Paris Chinatown’da görüp satın aldığı bir saç bandı kullandı. Wood ise boyama işlemini: “Burada gri değil, metalik pigmentlere sahip gümüş rengi kullanarak özel bir teknik uyguladık” diye anlatıyor.

vintage-sac-modelleri-3

Kullanılan ürünler: Yves Saint Laurent Rouge Volupté Lipstick SPF15 No.7 – Lingerie Pink

Granny punk

2015 İlkbahar-Yaz görünümlerinde vintage bir içerik de yansıtılıyor Annelerimizin değil de, anneannelerimizin nostaljik görünümü 2015 yılına adapte ediliyor. “Bu görünüme ‘granny punk’ ismini verebiliriz” diyor Souleiman.

vintage-sac-modelleri-4

Kullanılan ürünler: Chanel Precision Brow Definer Soft Brown

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu