Dekorasyon

Mumun Dekorasyondaki Etkisi!

Mumun Dekorasyondaki Etkisi

Hemen her ev ürünleri mağazasında, hediyelik eşya dükkanlarında sınırsız mum çeşitleri görürsünüz. Bunların hemen hepsi dekoratif amaçlı mumlardır. Çünkü dekorasyonda mum etkisi dediğimiz bir gerçek var.

mum dekorasyon 4

Öncelikle dekorasyonda aydınlatma çok önemlidir. Doğru şekilde aydınlatan ortam kat kat daha güzel görünmektedir. Aydınlatma deyince doğal ışık, avizeler, abajurlar akla gelse de mumlar en önemli aydınlatma aracında birisidir. Üstelik mum tek başına bile bir aksesuardır. Mumlar kullanarak evinizde küçük dokunuşlar yapabilirsiniz.

mum dekorasyon 1

Mum Şıklığı

Oturma odanızda bulunan sehpanızın üzerine koyacağınız çiçekler ve mumlar ile hoş bir ambiyans oluşturabilirsiniz. Ya da kendinize bir hobi köşesi yapabilir, buraya kokulu mumlar kullanarak yeni bir hava katabilirsiniz. Mumlarla ahşap objeleri beraber kullanabilirsiniz.

mum dekorasyon 2

Mesela mutfağınızda kullandığınız şık bir kavanozun içine koyacağınız renkli taşlar ve mum ile bir mumluk yapabilirsiniz. Kullanmadığınız dantellerle kapladığınız şık bir cam bardağın içine koyacağınız mumu yaktığınız anda odanızda oluşan görsel şöleni hayal edin. Renkli mumlar kullanarak yemek masanızın üzerine bir avize veya Şamdan yapabilirsiniz. Böylece sofralarınız renklenecektir.

mum dekorasyon 3

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu