Kişisel Bakım

Sivilceleri ve izleri yok edin

Sivilceleri ve izleri yok edin

Sivilce akne siyah nokta sıkıntıları yaşıyorsanız izlerden şikayetçiyseniz sizin için hazırladığımız basit ev yapımı bakım maskeleri ile bu sıkıntılardan kurtulmanıza yardımcı oluyoruz.

Sivilce sorunu yaşayanlar için evde yapabilecek olduğunuz maskelerle sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz. Aspirinle limonla sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.

Aspirin, limon, karbonat maskesi

6 adet aspirin 1 adet limon ve karbonatla bütün malzemeleri karıştırarak yüzünüze sürün sivilce ve sivilce izlerinden yavaş yavaş kurtulduğunuzu sizler de şahit olacaksınız.

Hafif ısıtılmış bal

Yarım fincan kullanılmış bal sivilcelerini sürülüp beklettikten sonra durulayıp nemlendiriciyle temizlediğiniz takdirde cildinizin üzerinde bulunan ölü derilerden kurtulur ve siyah noktalardan eser kalmadığını sizlerde göreceksiniz.

Limon

Limon antibakteriyel özellik içerdiğinden dolayı sivilcelerinizden sizleri kurtararak sabah akşam cildinize sürerseniz doğal yollarla her gün kullandığınız takdirde sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.

Bitkisel çay ve alkol

Saf alkol ada çayı biberiye otu sizlere sivilcelerden kurtarabilir. Biberiye otunun ada çayını demleyerek alkolle karıştırıp alkolü çok fazla kullanmadan cildinizi nazik bir şekilde girmelisiniz yüzünüzü süreceğini bu krem sivilcelerinizi geçirmeye yardımcı olacak ve doğal bir şekilde cildinizi güzelleştirecek.

Gül suyu maskesi

3 bardak gül suyuna 2 adet rendelenmiş elma iki kaşık rezene iki kaşık rendelenmiş kereviz üç kaşık arpa unu üç yumurta beyazı gül suyu elma rezene kereviz arpayı kaynatarak daha sonra yumurta akını da çırpıp ekledikten sonra her gün sivilcelerinizi sürü portakalın içinde bulunan vitaminler sivilcelerin ürünlerini adlarını geçmesine yardımcı olacak ve cildinizin pürüzsüz bir hale gelmesini sağlayacaktır.

Portakal maskesi

1 adet portakal 1 adet kabartma tozuyla karıştırarak cildinize sürün ve 30 dakika bekletin sivilcelerinizi kurutarak cildinizin lekelerini ne geçmesine yardımcı olacaktır.

Ayva çekirdeği maskesi

1 ayvanın çekirdekleri bir kaşık pudra ile kaynatın bu suyu bir gün beklettikten sonra pudra şekeri ilave ederek cildinize sürün cildinize tedavi ederek Sivilcelerden kurtulduğumuzda şahit olacaksınız.

Kuru maya ve aspirin maskesi

Bir kaşık kuru maya 1 adet aspirin bir kaşık oksijenli su bütün bu malzemeleri bir araya karıştırarak sivilceli olan bölgelerinize sürün ve bu tonikle günden güne sivilcelerinizin yok olduğunu sizlerde göreceksiniz.

Yeşil çay

1 adet demlenmiş yeşil yeşil çayla cildinizi temizleyin üzerinden de nemlendirici krem sürün bakımla sivilcelerinizden kurtulacaksınız.

Havuç ile sivilce maskesi

Yarım kilo havuç mikserde krem kıvamına getirerek onu içine ilave edip 20 dakika beklettikten sonra durulayın cildiniz yumuşacık pamuk gibi ve tertemiz bir hal alacaktır.

Havucun etkisiyle cildiniz canlanacak ve sivilceleriniz yok olacaktır vitaminler sayesinde sivilceleriniz yok olarak daha parlak bir cilde sahip olacaksınız.

Yulafla sivilce maskesi

1 yemek kaşığı yulaf bir kaşık yoğurt 2 damla limon bütün malzemeleri karıştırarak 15 dakika cildinizde bekledim sivilce ve sivilce izlerini yok eden karışım cildinizin yumuşak ve pürüzsüz bir hal almasını sağlayacaktır.

Yarım bardak soya unu 1 adet yumurta beyazı bu malzemeleri karıştırarak cildinize sürün sivilcelerin olduğu yerlerde daha fazla sürerek 10 dakika yüzünüzde tutun cildinizdeki Siyah noktaları temizleyerek sivilcelerin de iyileşmesine yardımcı olacak bir maskedir.

Kivi ve kil sivilce maskesi

Bir tane kivi biraz kil ile sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz. Birbirine karıştırdıktan sonra cildinize sürün kuruduktan sonra ılık suyla durulayarak cildinizin arınmış halinden sizler de memnun kalacaksınız.

Bal ve limon suyu sivilce maskesi

Bir kaşık bal bir kaşık limonsuyu malzemeleri karıştırdıktan sonra cildinizde 10 dakika bekletin bal ve limonun sivilcelere iyi geleceğinden dolayı cildinize canlılık katarak tertemiz bir görüntü sağlayacaktır.

Maskeli 3 gün boyunca cildinize üst üste uygulayın cildinizin ne kadar güzel ve pürüzsüz bir hal aldığını göreceksiniz. Bir kaşık domates suyu kil 3 damla çay ağacı yağı bir kaşık karabuğday unu ile karıştırıp cildinize uyguladıktan sonra ılık suyla durulayın böylelikle cildinize faydalı olacağını sizlerde göreceksiniz. Bu karışımlardan denediklerinizden en az bir tanesinden fayda alabilir ve pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu