Kişisel Bakım

Burun üzerindeki siyah noktalar için maske

Burun üzerindeki siyah noktalar için maske

Bayanların ciltlerinde yaşadığı genel problem, siyah noktalarının olması. Bu yazımız ile sizlere, özellikle burun üzerinde yer alan inatçı siyah noktalardan kurtulabileceğiniz bir maske tarifi sunuyoruz.

Burun üzerindeki siyah noktalar için maske

Maske için gerekli olan malzemeler;

  • Toz jelatin
  • Bir miktar süt veya su

Sadece burnunuz için kullanacaksanız 1 çay kaşığı toz jelatin, tüm cildiniz için kullanacaksanız 2 çay kaşığı toz jelatini bir kaseye koyun. Üzerine, koyduğunuz toz jelatin miktarı kadar süt yada su ilave edin ve homojen olana kadar karıştırın.

Bu işlemin ardından mikrodalga fırında, 10 dakika süreyle ısıtın. Eğer mikrodalga fırınınız yok ise bu karışımı kaynar olan süt yada su kullanabilir veya buhar ile ısıtarak yapabilirsiniz.

Bu maskenin etkili olması için, çok ince olarak uygulamanız gerekir. Bu yüzden cildinize uygularken bir fırçadan yardım alın. Kalın sürdüğünüz takdirde cilde yapışmaması sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Maskeyi uyguladıktan 5 dakika sonra, kuruyup kurumadığını kontrol edin. Eğer kurumuşsa bir ucundan kaldırmaya başlayarak, yavaş hareketler soyun. Bu işlemin sonunda, cildinizde yer alan siyah noktaların, jelatinle birlikte cildinizden soyulduğunu göreceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu