Dekorasyon

Sehpalar nasıl dekore edilir?

Sehpalar nasıl dekore edilir

Sehpalar, salon ve oturma odalarının en önemli parçalarından birisidir. Sehpalar odanın merkezinde bulunmasından dolayı ölü alanı kapatmaktadır. Siz değerli okuyucularımız için sehpalarla yapabileceğiniz dekorasyon fikirlerini inceleyeceğiz. Oturma odanızın düzenine ve evinizin şekline bağlı olarak köşeli ya da yuvarlak sehpalar tercih edebilirsiniz. Sehpaların üzerine yerleştireceğiniz aksesuarları mobilyalara uygun seçmeli ve sehpanın üzerinde doğru konumlandırma yapmalısınız. Sehpaların üzerine koyacağınız aksesuarları bir tepsinin üzerinden de sergileyerek daha dekoratif ve düzgün bir görünüm elde edeceksiniz.

Cam sehpalar, puf sehpalar, orta sehpalar, zigon sehpalar, servis sehpalar veyan sehpalar ile ev dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Oturma odası küçük zigon sehpalar tercih edebilirsiniz. Salonlar için ise cam sehpalar en ideal olanıdır.sehpa dekorasyon önerisi 1

Özellikle küçük oturma odalarında ortama biraz hareket katmak için cam sehpaları kullanabilirsiniz. Böylelikle hem daha geniş bir görünüm elde etmiş olacaksınız hemde ortamı boğucu bir havadan kurtaracaksınız.

sehpa dekorasyon önerisi 2

Cam sehpaların yanında puf sehpalarda kullanabilirsiniz. Puf sehpaları hem servis amaçlı hemde oturma bölümü olarak kullanabilirsiniz. Koyu renklerin hakim olduğu salonlarda cam orta sehpalar kullanarak ortamı daha aydınlık bir hale getirebilirsiniz.

sehpa dekorasyon önerisi 3

Orta sehpa ve yan sehpanın uyumu da oldukça önemlidir. Orta sehpa ve yan sehpalar takım olmasa bile aynı model ve renklerde olmalıdır. Buna ev dekorasyonun da dikkat edin. Bunun yanında ev dekorasyonunda farklı bir hava oluşturmak için mobilyalarla zıt renklerde sehpa seçerek farklı bir tarz oluşturabilirsiniz.

sehpa dekorasyon önerisi 4

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu