Kadinlive.com

Moda Devi Armani’den Tartışmalı Defile


Moda devi Armani’den tartışmalı defile

İtalyan moda tasarımcısı olan Giorgio Armani moda dünyasının ünlü markaları arasındaki ARMANİ çok zayıf ve çelimsiz kızları defileye çıkarmaktan hoşlanmıyorum diyen moda devi ARMANİ yeni yapılan defilede 0 beden modelleri defilesine çıkardı! Ünlü marka ARMANİ defilesinde uzun zamandan beri podyumlarda göremediğimiz ince ve zayıf manken modelleri çıkararak koleksiyonuna eklediği yeni sezon ürünlerini tanıtıma sundu. Podyumlarda bu durumla tartışma başlatmış oldu! ARMANİ bazı sivil toplum örgütleri ve modacılardan tepkileri üzerine çekti.

Giorgio Armani‘nin daha önceki yaptığı genel açıklamalarda ise, “defilelerde ince zayıf kızları değil, sağlıklı ve güzel olanlarını tercih edeceğim” sözlerini kullanmıştı. İnce zayıf manken modelleri tercih etmediğini dile getiren ünlü moda tasarımcısı, bu sorunun moda’ya dönmesindeki en büyük sorumlusunun medya ve moda stilistlerinin olduğunu işaret etmişti.


Ünlü markanın Uruguay ülkesinden olan güzel mankenlerinden Luisel Ramos podyumdayken kalp yetmezliğinden dolayı ölmüştü! O dönemlerde gündemden hiç düşmemişti 22 yaşında olan güzel manken 3 ay gibi bir süre açlık diyeti uygulamıştı.

Güzel modelin ölümünden sonra, 18 ay kadar vücut kitle indeksi olan mankenler için moda haftalarına çıkmalarına yasak getirilmişti.

Armani Defilesinden Görüntüler / GALERİ

Armani Defile

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git