Moda

Size Uygun Kıyafet Yakası Hangisi?

Size uygun kıyafet yakası hangisi?

Elbise yaka modelleri, giydiğiniz kıyafetlerin çekici kılan kullanışlı aksesuarlardandır. Size en uygun elbise yakası modelleri bu yazımızda bir araya getirdik. Kıyafet yakaları yüzünüzle birebir uymalı ki güzelliğiniz ortaya çıksın! Yüzünüze en uygun doğru yaka modellerini Kadınlive kadın ekibi olarak bir araya getirerek size en uygun yakaları belirledik.

Moda dünyası hiçbir zaman dur durak bilmeden ilerliyor. Her sezon farklı mevsimler için gördüğümüz bazı giyim parçalarının gün geçtikçe popülerliği artıyor. Modayı takip eden bayanların şıklığı yakaladım dediği anda hata yapabiliyorlar! Şu söylememiz gerekiyor ki, modayı takip ederek şıklık yakalanmaz! Vücut tipinize ve yüz şeklinize göre size yakışan kıyafetleri giymelisiniz. İşte tam olarak da bu yazımızda sizin vücut ve yüz şeklinize uygun yaka modellerini bir araya getirdik. Şimdi gelin hep birlikte bu model ve önerileri inceleyelim.

Straplez elbiseler

kiyafet-yakasi-1

Bayanların en çok rağbet gösterdiği modellerden birisi de straplez elbiselerdir. Bu giysiler, daha çok geniş omuzlara ve küçük göğüslü kadınlar için ideal giyim parçasıdır. Eğer siz tam tarif ettiğimiz şekilde bir kadınsanız, bu tarz elbiselerle özel günlerde, davetlerde, kokteyle ve parti gecelerinde oldukça öne çıkarak elbise modelidir.

Kalp yakalar

kiyafet-yakasi-2

Kalp yakalı kıyafetler yüzünüzü olduğundan daha fazla uzun gösterir. Bu tip yaka modelleri özellikle kısa boylu ve kısa çene yapısına sahip kadınlar için oldukça ideal bir seçim olabilir. Eğer ince bir bel yapısına sahipseniz her zaman dolaplarınızda kalp yakalara yer vermelisiniz.

Balıkçı yakalar

kiyafet-yakasi-3

Balıkçı yaka modelleri, uzun boylu ve uzun yüzlü kadınlar için ideal bir seçimdir. Bu uzun boy ve yüzlerinizi balıkçı yakalarla daha hoş bir görünüme kavuşturmanız oldukça mümkün. Ama bu tiplerdeki kıyafetlerin çenenizin hemen birkaç santim aşağısında bitmesine oldukça özen göstermeniz gereklidir.

V yakalar

kiyafet-yakasi-4

V yaka modeller, neredeyse her kadına yakışan nadir giyim parçalarından. Bu tip kıyafetler kişiye dikey bir görünüm veriyor. V yakalı elbiseleri daha çok kısa boylu, geniş omuzlara sahip ve iri gövdeli kadınların tercih etmesini öneriyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu