Saç Bakımı

Saçların çabuk uzaması için bakım kuralları

Günümüzde kadınlar çeşitli saç modellerini tercih etmesi. Sıkıcı ve aynı görünmemek için saçının rengini, kimi de modeli sık değişiyor. Bu ise saçların uzamasına engel olur.

Saçlar her zaman özel hizmeti seviyor. Bu açıdan saçları her zaman rüzgardan, kardan, güneşten, tuzdan, kumdan ve klordan korumak gerekir. Ayrıca saç için hazırlanmış özel koruyucu ürünlerden kullanmak önerilir. Kadinlive.com saçın çabuk uzaması ve sağlıklı olması için ona doğru bakım kurallarını sunuyor:

Saç bakım kuralları ;

Saçı çok sıcak su ile yıkamayın.

Sıcak fandan kullanmayın, en iyisi ise saçın kendi kendine kurumasına izin verin.

Saçlarınızın dibini her gün masaj yapın. Bunu elinizle yapmaya tembellik ediyorsanız, sünger-taraklar kullanın.

Saçı yıkadıktan sonra birkaç dakika havluyla kurulayın. Ama sert silmeyin.

Saçlarınızı günde birkaç kez farklı yönlere tarayın, bu saçları daha esnek ve parlak olacaktır. En iyisi tahta taraklar kullanın. Çünkü ahşap taraklar saç diplerinin kan dolaşımını hızlandırır. Bu ise saçların sağlıklı ve güçlü olması demektir.

Şampuan seçimi de önemlidir. Bu zaman mutlaka saçınızın tipini açıklayınız.

Saçınızı ancak sizin tipinize uygun şampuanla yıkayın.

Saçınızı ortadan ayırırsanız, onun yerini sık sık değiştirin ki, aynı yerde saçlar dökülerek, kellik meydana getirmesin.

Saçınızın kırık, hasar görmüş uçlarının uzamasına izin vermeyin. Unutmayın ki, kimyasalların etkisinden 5-6 ay sonra saçlar “süpürge” şeklini alır.

Saçları yıkamak için kullandığınız aracın içinde yumuşatıcı olmasına kontrol edin.

Eğer saçlarınızı sıkça yıkamanıza rağmen, onlar hızla yağlanırsa, demeli, siz yağlı saçlar için olan şampuan almalısınız.

Yok, eğer saçlarınız kuru, solgun, kuru ve yıpranmış saçlar için şampuan almalısınız. Bu tür şampuanlar hem de kimyasal maddelerden ve boyamaya sonra yanmış saçlara da önerilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu