Diyet Listesi

Kilo Vermenin En Kolay Yolu

Kilo Vermenin En Kolay Yolu 

Kilo vermek isteyenler kısa sürede hayal ettikleri fiziğe sahip olmak ister. Bu yüzden kilo vermenin en kolay yolu nedir bilmek isterler.

Oysa kilo vermek, kilo almaktan çok daha zordur. Çünkü tatlı zehirler olan şekerli ürünler başta olmak üzere karbonhidratların yüzde 99’undan uzak durulması gerekmektedir. Bu da birçok insanın hevesle başladığı sağlıklı beslenme macerasının sona ermesine neden olur. Çünkü sağlıklı beslenme konusunda kararlılık olmadığı sürece sürekli kilo sorunu yaşanmaktadır.

Kilo vermenin en kolay yolu, sağlıklı beslenmektedir. Paketlenmemiş ve katkı maddeli gıdaları tüketmediğiniz sürece zaten ideal kilonuza ulaşabilirsiniz.

Kilo vermenin kolay yolu

Düzenli Egzersiz Yapın

Düzenli egzersiz denildiğinde aklınıza spor salonlarının gelmemesi gerekir. Çünkü günlük 1 saatlik yürüyüş ve evde yapabileceğiniz egzersizler sayesinde istediğiniz kiloya ulaşırken vücudunuzun da toparlanmasını sağlayabilirsiniz.

Birçok kişi gibi siz de günde 15 dakikanızı ayırarak vücudunuzu şekillendirebilirsiniz. Üstelik spor salonlarına tonlarca para vermenize gerek kalmadan sadece beden ağırlığınızı kullanarak kilo verebilirsiniz.

Bol Yeşillik Tüketin

Lifli gıdalar ve yeşil sebzeler kilo vermek isteyenler için yapılan tavsiyeler arasında ilk sıradadır. Çünkü yeşil sebzeler tüketmeniz vücudunuza detoks etkisi yaratır.

Bu sayede kolay bir şekilde kilo vermenin temellerini atarken, acıktıkça yeşillik yiyerek sağlıklı beslenebilirsiniz. Cildinizin güzelleşmesi ve yüzünüze renk gelmesi bu şekilde mümkün olacaktır.

Tatlı İhtiyacınızı Meyvelerden Karşılayın

Tatlı istediğiniz zamanlarda diyetinizi bozmamak için meyvelere yönelebilirsiniz. Meyveli yoğurtlar tüketerek, oldukça sağlıklı bir tatlı molası verebilirsiniz.

Muz ve yoğurdu karıştırıp içine tarçın ekleyerek oldukça basit bir şekilde sağlıklı tatlınızı hazır edebilirsiniz.

Kilo vermenin en kolay yolu

Çember Çevirip İp Atlayın

Sağlıklı beslenmek tek başına yeterli değildir. Hareket de etmeniz lazım. Bunun için eğlenerek kilo verme yolları tercih ederek, çember çevirip ip atlayabilirsiniz.

Açık havada ip atlamak kadar iyi bir egzersiz de çember çevirmektir. Eğer dışarda yapamıyorsanız evinizde deneyebilirsiniz. Ama ip atlamayı mutlaka denemelisiniz. Çünkü tüm vücudunuzu çalıştıran bu aktivite, kısa sürede kilo vermenizi sağlar.

En hızlı kalori yakabileceğiniz aktivitelerden biri olan ip atlama spor yapanların da en çok tercih ettiği eylemdir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu