Moda

Stil İkonu Nedir?

Stil İkonu Nedir?

Moda, bir süreci olmayan her an değişebilen, farklı yönlere yönelebilen bir alandır. Kıyafetler konusunda ise hu hız daha da artarak her saat yeni tarz ortaya çıkmıştır.  Görsellik daha ön planda olduğu için şık bir görünüme kavuşmak herkesin hakkıdır. Şık olmak terimi stil ikonu diye anılan kişilerin stillerine benzer giyinmek için birkaç öneri verilebilir.

01. Yaşam Tarzınıza ve Vücut Şeklinizi Bilerek Giyinin

Kıyafetleri şık yapan sizsiniz. Kendi zevkleriniz ile birlikte kıyafetleriniz şık oluyor. Önemli olan kendi zevkinizi uyum ile gösterebilmektir. Moda sizin vücudunuza uymayan bir kıyafet değilse, şık bir görünüm vermez size. Hangi renkleri sevdiğinizi, hangi tarzda kendinizi rahat hissettiğinizi, vücut tipinizi iyi bilmeniz gerekir. Fazla kilolarınızı ortaya çıkarmak yerine, dengelemek, daha zayıf gösteren kıyafetleri seçmek stil ikonu olmanızı sağlayacak adımlardan biridir.

moda 1

02. Giyinme Konusunda Araştırma Yapın

Hiçbir bilginiz yok ise moda ikonu olma gibi bir durumunuz olmayacaktır. Piyasada çıkan dergileri, internet sitelerini ve modacıların yaptığı videoları izleyerek bilgi edinebilirsiniz.

03. En Yeni ve En Pahalı Olan En Yakışan Değildir

Size yakışan her zaman en pahalısı ya da en iyisi olmayabilir. Kesin yakışma garantisi yoktur. Eğer sadece pahalı ve yeni olduğu için alışveriş yapıyorsanız şık olduğunuz ve stil ikonu olduğunuz anlamına gelmez sosyal olarak tatmin içindir. Tatmin ederken daha kötü bir görünüme girebilirsiniz. Yüksek fiyatlara sahip ürünler yerine daha ortalama fiyatlara sahip ürünler seçmek daha yararınıza olacaktır.

04. Farklı Tarzları Karıştırmak ve Farklı Olmak

Birden fazla tarzı bir arada taşımak, ilgi çekicidir. Örneğin bir ofiste giydiğiniz klasik bir elbise ile daha rock tarzdaki deri ceketi kombinleyebilirsiniz.

05. Doğru Ayakkabı ve Aksesuar Seçimi

Seçeceğiniz doğru bir aksesuar ve ayakkabı ile en can alıcı görünüme kavuşabilirsiniz.

stil ikonu 1

06. Saçlarınız Zevkinize Uymalı

Saçlarınızın modeli zevkinizi yansıtmalı ve kıyafetlerinize uyumlu olması gerekir.

07. Makyaj Abartılı Olmasın

Güzelliğinizi makyaj ile abartmayın, doğal güzelliğiniz ile moda ikonu olun.

08. Fazlalıklarınızı Atın

Fazla olan giymediğiniz kıyafetleri, dolabınızda yer tutmaması için satabilirsiniz ve atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu