Güzellik

Hintli kadınların güzellik sırları

Kadınlive kadın olarak siz aziz hanımlara. Hintli kadınların güzellik sırlarını sunmak istiyoruz.

Hintli kadınlar doğal güzellikleriyle dikkat çekiyorlar. Bu kadınların kadife derileri, parlak gözleri, gür ve canlı saçları var. Bu güzelliğin en büyük sırrı kullandıkları doğal bitkiler ve yağları. Hintli kadınların güzellik sırlarını keşfetmek istiyorsanız, bu yazımızı mutlaka okuyun.

Hintli kadınların çoğu, günlük cilt bakımlarını kendi hazırladıkları krem ya da yağlarla yapıyorlar.

hintli-kadin

İşte Hintli kadınların güzellik sırları…

Belki de onların ileri yaşlara kadar pürüzsüz bir cilde sahip olmalarının altında bu sır yatıyor. Hintli kadınlar doğal ürünlerden yüzlerine kremler yağlar yapıyorlar. Onlar öğütülmüş tahıl ürünleri ve fındık, fıstık gibi çerezleri yüzlerini kullanıyorlar. Bu cilde çok güzel yumuşaklık getiriyor. Bu bayanlar her gün yeni doğal bakım ürünlerinden istifade ediyorlar. Hintli kadınlar ciltlerini rahatlatmak için gül suyu ve tatlı badem yağından yararlanırlar. Bu kadınlar yüzlerini çoğu zaman ılık pirinç suyu ile yıkıyorlar, bu yöntemi artık asırlardır uyguluyorlar. Pirinç suyunun içeriğinde bulunan magnezyum, B vitamini ve miss gibi besleyici maddeler ısıyla birlikte suya karışıyor ve cildi parlaklaştırıyor.

hintli-kadin-guzellik

Badem krem için: 2 yemek kaşığı öğütülmüş bademin üzerine 1 çay kaşığı gül suyu, badem yağı ve biraz da süt ilave edilip krem haline gelene kadar karıştırın. Krem haline gelen badem’i yüzünüze sürün ve hafif dairesel hareketlerle cildinizde 1-2 dakika masaj yapın. Şimdi cildinizi su ya da pirinç suyu ile yıkayabilirsiniz. Bu maske cildinize çok güzel etkileyecektir.

Bitki yağları, Hintli kadınların bakımlarından kullandıkları en iyi ürünler olarak yerlerini koruyor. Bu kadınlar doğal yağlardan hafif masajlar da kullanırlar.

Hintli kadınlar yüz maskesi için özellikle sarı susam yağını tercih ediyorlar. Bu yağ, içeriğindeki zengin doymamış yağ asitleri sayesinde cildin yumuşamasını sağlıyor ve pürüzsüzleşmesine yardımcı oluyor.

Hintliler için gür ve koyu saçlar kadınlığın tacıdır. Kullandıkları doğal yağlar ve doğal şampuanlar saçlara güç ve parlaklık verir.

Aromatik Hint baş masajı olarak tanımlanan campisaj, Hindistan’da bin yıldır bu yöntem uygulanır. Hintli kadınlar gür ve parlak saçlarını bu masaja borçludur. Bu kadınlar saçlarını yıkadıktan sonra bu masajı uyguluyorlar. Genel bölümüne yapılan masaj kan dolaşımını artırır. Bu zaman yağdaki faydalı maddeler saç köküne iyi nüfuz eder. Bu masaj onlara hem güzellik, hem de sağlıklı bir yaşam tarzı sunuyor.

hintli-kadin-sac-modeli

Saçlarınızın parlak ve kokulu olmasını istiyorsanız: bir kabı suyla doldurun, içine birkaç damla en sevdiğiniz aroma yağından (meselem, Hintli erkeklerden en çok gül ve lavanta yağından yararlanılır) damlatın. Sonra bu suyla saçlarınızı yıkayın, saçlarınız çok güzel koku gelecek.

Hintli kadınlar hem sağlıklarını hem de güzelliklerini korumak için banyodan önce aromalı masajın gücünden istifade ediyorlar. Onlar doğal aromatik yağı vücutlarına sürerek hafif dairesel hareketlerle masaj yapıyorlar. Bu masaj cildin genç ve esnek kalmasını sağlıyor. Lenf akımını canlandırır ve vücuda oksijen algısını kolaylaştırır.

Hintli kadınlar doğal yağlardan banyo kabulünde de kullanmaktadırlar. Bunun için papatya, yasemin ve sandal ağacının yağlarından kullanabilirsiniz. Bu yağları su dolu küvet bir miktar döküp banyo yapabilirsiniz. Bu da vücudun derisine çok iyi etkileyecektir.

İlgili Makaleler

3 Yorum

    1. 15 yaşındaki birisinin bunları uygulaması doğru olmaz, yaşınız ilerledikten sonra, zira o yaştaki birisi için doğal güzelliği yeterlidir. Saygılarımızla.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu