Moda

Stil İkonumuzu 60’lı Yıllar Etkiliyor!

Stil ikonumuzu 60’lı yıllar etkiliyor!

60’lı yılların giyim tarzı, geçmişte olduğu gibi günümüzde de birçok giyim parçasıyla güncellenerek geldi. O dönemlerin popüler giyim parçaları modern tasarımları ortaya çıkarmıştır. Elbiseler, kıyafetler, pantolonlar, geometrik desenlerin bir araya getirildiği giysiler, canlılık ve pırıltı gibi daha önce hiç kullanılmayan renkler o yıllarda kullanılmıştır. Yani kısacası 60’lı yıllar yeni giyim stil ve tarzlarının oluşturulduğu bir dönem diyebiliriz.

Stil ikonumuzu 60'lı yıllar etkiliyor!

1960’lı yıllarda oldukça popüler giyim stilleri günümüzde bizlere hala stil ve giyim konusunda yön vermektedir. Geçmişte trend olan parçalar arasındaki bol paçalı pantolon, stiletto ayakkabı, kutu ceketler, pelmet etekler ve daha birçok aksesuar ve giyim tarzlarını 60’lı yıllarda olduğu gibi günümüzde de birçok kadının stilini etkilemeye devam edecek gibi görünüyor. Şimdi gelin o dönemlerin en trend parçalarına bir göz atalım.

Peter Pan Yakalar

60’larda oldukça moda olan ve günümüzün trendlerinde yer alan çok az tercih edilen peter pan yakalar, dört dörtlük ve oturaklı bir stil yaratmak istiyorsanız ilk tercihleriniz arasında bu yakalar olabilir. Peter pan yakaların bazı modellerinde inci ve dantel detaylarıyla daha çok kadınsı hava kazanabilirsiniz. Bu sevimli yakalar, elbiseler üzerinde oldukça şık durabiliyor. 60’larda kadınların en çok sevdiği yaka modelleri arasındaydı. Günümüz de ise hala en çok sevilen şık tasarımlar arasında olduğunu söylemek mümkün.

petmet etekler

Pelmet Etekler

Bu şık etekler, pelmet, olarak adlandırılması ise, bluzun uzantısı gibi görünen mini eteklere verilen isimdir. Şık eteklerle çok rahat ve harika bacaklar sergilemek içinse hemen dolaplarınıza eklemelisiniz. Bu tarz mini etekler modanın yönünü değiştirirken kadınların dolabındaki en güzel elbiselerin başında geliyor. Aslında bu mini etekler çok borçluyuz bu etekler olmasaydı okullu kızların giydikleri diz boyu ve sıkıcı etekler ile kendi kendimize stil ve tarz oluşturuyor olurduk sanırsam.

Kutu Ceket

Bir dönemler Jacqueline Kennedy giydiği bu kutu ceketler 60’lı yıllara damgasını vurmuştu. O yıllarda trend olan bu ceketler, moda dünyasında rüzgarlar estiriyordu. Chanel tasarımlarıyla kutu ceketler farklı bir boyut kazanarak modanın vazgeçilmez klasik parçaları haline geldi. Bu zarif ve şık kutu ceketleri skinny jean ile uyumu oldukça şık! Smart casual adı ile anılan spor bir tarz yaratmak isteyenler için kutu ceketler oldukça harika bir parça.

bol paçalı pantolonlar

Bol Paçalı Pantolonlar

60’lı yılların sonlarında popüler olan çan paçalı pantolon modelleri, günümüzde bile birçok kadının ve hatta ünlü top modellerin, moda ikonlarının dahi tercihleri arasında! Bu şık pantolonlarla kalın topuklu ayakkabı veya şık botlarla harika stiller yaratabilirsiniz. Skinny jean giymekten sıkılanlar için harika bir alternatif olan bu pantolon modellerinden dolaplarınıza ekleyin.

Stiletto Topuklar

Stiletto Topuklu Ayakkabılar

Stiletto topuklara sahip bu ayakkabılar, kısa boylular için ve ince topuklu ayakkabılarla yürümekte zorlanan kadınlar için iyi bir tercih olabilir. Günümüzde kadınların en çok tercih ettiği topuklu ayakkabılar olmadan dışarı bile çıkmıyor. Genel olarak düz ayakkabılar tercih edilse bile arada sırada stil değişiklikleri için siz bir tane stiletto ayakkabı modellerinden dolaplarınıza ekleyin. Stiletto ayakkabılar sizi daha çok kadınsı hissettirecek!

takma kirpikler

Takma Kirpik

60’lı yıllardan dem vurmaya devam ediyoruz o yılların en popülerlerinden olan takma kirpikler, 60’lı yıllarda oldukça popüler olan güzel manken Twiggy biz kadınlara miras bıraktı diyebiliriz. Abartılı kirpiklerinden vazgeçmeyen Twiggy makyaj günlüğünden gelen bir trend! Eğer sizde çok abartılı görünümleri seviyorsanız, daha çok gece makyajlarında kullanılan takma kirpikleri, gündüz makyajlarında da kullanmayı deneyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu