Sağlık

Sürekli yorgun hissetme’nin nedeni

Kendinizi yorgun hissetmenin nedenleri

Enerjimizin günlük yaşantımızda düşüşünün asıl sebebi yapmış olduğumuz hareketlerdir. Bu hareketler sonucunda kendinizi halsiz hissediyorsanız nedenini yazmış olduğumuz paragraflarda bulabilirsiniz. Bildiğimiz üzere egzersiz halsizliğin aksine enerji vermektedir. Önerilen egzersiz haftada 3 gündür.

Bir bireyin kendini sağlıklı hissedebilmesi için vücudunu çalıştırması gerekir. Aksi takdirde yataktan bile çıkmak istemeyeceksiniz. Su insan yaşantısında önemlidir. Yeterli miktarda su içilmesi gerekir. Beyinden kaslara kadar bütün hücrelerin suya ihtiyacı vardır.

Demir eksikliği de sizin halsizliğinize, agresif oluşunuza odaklanmada sorun yaşamanıza sebep olmaktadır. Kansızlık riski de oluşturur. Bunun için beslenmenize dikkat etmeniz gerekir.

yorgun hissetmek

  • Zamanınızı en doğru şekilde planlı kullanın. Bir işe odaklanın ve sakin bir şekilde yapın. Sonra diğer işlere geçebilirsiniz. Kötü düşünmek de sizin zihninizin yorulmasına neden olan bir faktördür. İşleri yetiştirememe kaygısı sizi yorar. Olumlu düşünüp hayatınızı akışına bırakın ve gevşeyip rahatınıza bakın.
  • Kahvaltınızı sağlam bir şekilde yapmanız önemlidir. Kahvaltı hayatınızda mutlaka olmalıdır aksi takdirde kendinizi gün boyu halsiz hissedeceksiniz. Kan şekerinin hızla artmasına neden olan karbonhidratlı yiyeceklerden uzak durunuz. Bunun sonunda kendinizi yorgun hissedebilirsiniz.
  • Sizin için en uygun tahıl, yağsız proteinlerdir. Salata ve tavuk da tercih edilebilir.
  • Hayatınızda insanlara hayır demeyi başarabildiğiniz sürece mutlu ve enerjik olursunuz. Çalışma alanınızın da dağınık olmamasına dikkat edin. Çünkü dağınıklık hem zihni hem de bedeni yorar.
  • Mutlaka tatil yapmalısınız. Fakat tatile işinizi taşımayın! Taşıdığınız zaman beyin yorgunluğunuz asla geçmeyecektir.
  • Yatmadan önce bir bardak alkol tüketeyim de enerjim iyi olsun derseniz yanılırsınız, bu sizi daha çok yorgun hissetmenize neden olur.
  • Yattığınız odadan teknolojik aletleri uzak tutun. Ayrıca gün içerisinde aldığınız kafein miktarını düzenleyin fazla almaktan kaçının.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu