Sağlık

Güne zinde başlamak ister misiniz?

Güne zinde başlamak ister misiniz?

Güne zinde başlamayı etkileyen bir çok faktör var. Yanlış beslenme, stres, hareketsizlik gibi bir çok faktörler sabah kaktığımız da üzerimizde ağırlık hissediyoruz. Güne oranla daha fazla bir ağırlık olabiliyor.

Sabahları daha zinde uyanmak ve güne daha rahat ve zinde başlamaya ne dersiniz? Bunun için yapmanız gereken bazı hususlar olacaktır;

Su içerek güne başlayın

Güne başlarken 1 bardak içeceğiniz su vücudunuzdaki hücrelerin çalışmasını hızlandıracaktır. Size güç kazandırır ve güne zinde başlamak için her gün 2-3 litre su tüketmelisiniz.

Sabah kahvaltısın da renklere yer verin

Sabahları kahvaltı ile güne başlamanız daha hızlı çalışan metabolizmanın ilk adımıdır. Kırmızı biber, dereotu, maydanoz gibi sebzeler ve çilek, böğürtlen, ahududu yüksek antioksidana sahip meyveleri sabah kahvaltısında tüketerek, güne zinde ve fit olarak başlayabilirsiniz.

Akşam yemeklerinde yoğurt yiyin

Yemekler de yenilen yoğurt’un yağların erimesini hızlandırdığı bilinmektedir. Özellikle de yağsız yoğurt tercihi alınan kalori ve yağ miktarını azaltacağı için ertesi güne daha zinde ve düz karın görüntüsü kazandıracaktır.

Gece 23: 00 / 05: 00 saatleri arasını uykuda geçirmek

Vücudunuzun iyi bir şekilde dinlenmesi ve hormonal düzenlemenin hayata geçirilmesi için 23: 00 / 05: 00 saatleri arasında uyumanız çok önemlidir. Bu saatler de rejimine dikkat etmek çok daha hızlı metabolizma ve daha fit uyumanız için önemli.

Olumlu düşünün ve gülümseyin

Gülümsemek, kalorisiz ama bir o kadar iyi enerji kaynağıdır. Olumlu düşünüp, gülümseyen ve çevresine olumlu mesaj veren kişilerin seratonin hormonu seviyesini yükseltmektedir ve böylelikle günlük strese maruz kalan insanların mücadele etmesine yardımcı oluyor. Bu da sizi daha fit ve zinde kalmanıza ve iyi bir güne başlamanızın en önemli yollarından biridir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu