Makyaj

Yeşil gözlü güzellere makyaj önerileri

Yeşil gözlü güzellere makyaj önerileri

Gözleriniz yeşilse bu renkli gözlerinizi ön plana çıkararak doğru tonlarla doğru makyaj teknikleri kullanarak çok daha hoş bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Makyaj uygularken dikkat etmeniz gereken şeyler renk seçimi, ten renginiz kadar göz renginize de dikkat etmeniz önemli bir ayrıntıdır. Renkleri nasıl uygulayacağınızı bilirseniz daha kolay daha çok anlamlı bir bakışa sahip olabilirsiniz.

Mor tonu; Gözleriniz yeşilse mor tonlarında sizlere tavsiye ediyoruz. Fakat mavi ya da yakın tonlarda değil bordo yakın tonlarını tercih etmeniz önemli bir ayrıntıdır. Maviye yakın tonlar mavi tonlu göz renginizi anlamını yitirmesine neden olur.

yeşil gözlü makyaj önerisi 1

Yeşil tonu; Lila mor tonlarının yanı sıra göz renginizi ortaya çıkartacak olan yeşildir. Koyu yeşil açığa doğru giderek tamlamalarla gözleriniz çok daha alımlı görünecektir.

yeşil gözlü makyaj önerisi 2

Altın ve bakır tonu; Gözleriniz pırıl pırıl görünsün istiyorsanız oldukça moda olan bakır ve altın tonlarını tercih edebilirsiniz. Göz kapaklarının uçlarına doğru veya göz diplerine uygulayacağınız parıltılar gözleri daha canlı ve ışıl ışıl hoş bir görüntüye sahip olmanızı destekleyecektir.

yeşil gözlü makyaj önerisi 3

Göz kalemi veya eyeliner; Yeşil gözlü bayanlar siyah göz kalemi ya da eyelinerden uzak durmasını tavsiye ediyoruz. Kahverengi, gri tonları bakışlarınızı yumuşatacak ve far renkleri ile de hoş bir uyum sağlayacaktır. Doğal bir görünüm için rimelin kahve tonları olmasına dikkat etmelisiniz.

yeşil gözlü makyaj önerisi 4

Gümüş ve parıltılardan uzak durun; Yeşil gözlere yapacağınız kötülüklerden bir tanesi gümüş pırıltıların uygulanmasıdır. Yeşil ve kahve tonlarındaki farla muhteşem uyum sağlayacak olan altın bakır pırıltılar sizi daha güzel gösterecektir.

yeşil gözlü makyaj önerisi

Uygulamaya gelecek olursak; Eğer iri gözlere sahipseniz koyu far tonlarında göz kapaklarınızı uzuna doğru açık tonları dibine doğru sürmelisiniz. Göz kapaklarınız düşük ise bunun tam tersi ile yapmanız önemli bir ayrıntıdır göz kalemi konusunda da siyah dan uzak durmanızı sizlere tavsiye ediyoruz.

Kahve veya gri tonlarında göz kalemi ya da eyeliner ile tercih ettiğinizde gözaltına uyguladığınızda altın kahve ya da gri tonları ile göz renginizi belirginleştiren gözlerinizin ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu