Makyaj

Makyaj sanatçısından ipuçları!

Makyaj sanatçısından ipuçları!

Makyaj ustası olarak katalog çekimleri, reklam işleri, defileler ve moda dergilerinde çalışmalarını sürdürmekte olan Erkan Uluç aynı zamanda Vepa Group Kreatif Makyaj Direktörü mesleğini, makyaj sırlarını ve yeni sezon makyaj bilgilerini MAG Dergisine yaptığı röportajla makyajın püf noktalarını bizlere sunmaktadır.

Eğer günlük bir makyaj yapmak istiyorsanız gerçekten yokmuş gibi fakat hoş bir görüntüde olması lazım. Yani söyle ki insanların baktıklarında göze güzel gelmeniz ve dikkat çekmeniz lakin yakından makyajsız gözükmeniz çok iyi bir sonuçtur. Bunu yapabilen insanlar için çok hoş bir görüntüde olduklarını söylememek zordur.

makyaj-yapma-ipuclari-1

Smokey eyes adı verilen ve bunu yapabilen kadının yüzüne baktığınızda makyajını değil de güzelliği dikkat çekiyorsa işte makyajı doğrudur. Makyajda en çok sevdiğim kirpiklerin olduğundan uzun gösterilebilmesi çalışmasıdır. Yani olan bir kirpiğin kat ve kat uzun gözükebilmesi onun güzelliğinin yanında boyutunun da ilgi çekmesine neden olur. Ve ben bunu bir ağa benzetirim. Örümcek ağı gibi.

makyaj-yapma-ipuclari-2

Yuvarlak yüze gereken şey onu nasıl ince göstermekse; Uzun ve ince bir yüzü de biraz daha yuvarlak göstermek gereklidir. En rahat kullanılabilen yüz şekli oval olandır. Bu yüze sahip olan insanlar için her şey kolaydır. Çünkü her biçime rahatlıkla girebilir. Asıl burada en önemli noktalardan biri yüz hatlarına ve kemiklere ilgi uyandırmaktır. Çünkü oval ve yuvarlak olan yüz şekillerin kemik yapıları daha sert bir görünüm alabiliyor.

makyaj-yapma-ipuclari-3

Neon kaç sezondur moda olarak kendini sürdürüyor. Başka bir renk ise turuncudur. Ama daha flaş maviler, bunlara yakın olan beyaz ve ten rengi kalemler tercih ediliyor. Kullanılırken pembe ve mavinin tonları sağlanıyor.

makyaj-yapma-ipuclari-4

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu