Cilt Bakımı

Yağlı Ciltler İçin Nemlendirici Krem, Yağlı Ciltler İçin Doğal Bakım Maskesi

Yağlı Ciltler İçin Nemlendirici

Yağlı ciltlerde kullanılmak üzere, neutrogena yağsız, garnier yağlı ciltler, yağlı ciltler için tonik nemlendirici krem kullanımı yapılmadan önce fiyat araştırması yapmak yerine öncelikle cilt yapınızın kuru, nemli, yağlılık oranını öğrenerek alacağınız krem tercihi yapılması gerektiğini hatırlatırız!

Yağlı cildiniz varsa, bu cilt tipini nemlendirme ve yağ oranını kontrol altında tutmak oldukça zordur. Bunun nedeni ise, yağlı ciltler için nemlendirici krem çok fazla üretilmemektedir. Yağlı cilt tipleri için piyasada bulunan kremler yarardan daha çok zarar verebilmektedir. Çünkü üretilen cilt kremleri doğal olsa da cilt tipiniz yağlı olduğu için cildinize sürüldüğünde yan etkiler gösterebilmekte bunlar ise sivilce ya da daha fazla yağ bezeleri oluşması gibi problemlere yol açabilmektedir.

Yağlı ciltler için nemlendirici, arıyorsanız en etkili yöntemlerden birisi doğal ve ev yapımı cilt maskeleri olacaktır. Kadınlive cilt bakımı editörleri olarak, sizlere önerebileceğimiz yağlı ciltler için özel ve doğal cilt maskelerini deneyerek cildinizi hem nemli tutacak, hem de fazla yağdan arındırarak temizleye bileceksiniz. Bu cilt maskeleri ile yağlı ciltlerde oluşan sivilceler, akne ve siyah nokta gibi sorunları ortadan kaldırabilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Nemlendirici

Yağlı Ciltler İçin Nemlendirici Maske

Hazırlamış olduğumuz liste’deki cilt maskelerini doğal malzemelerden elde edildiğinden dolayı haftada 2 kere uygulayın. Cildiniz için hazırlamış olduğunuz maske tarifinin içerisinde alerji duyduğunuz malzeme varsa, o maske tarifini değilde vermiş olduğumuz diğer yağlı cilt tipleri için nemlendirici maske tarifini deneyin. Uyguladığınız maskeyi 1-2 hafta deneyerek cildinize verdiği sonuçları gözlemleyerek maske içerisinde bulunan maddelerin cildinizi çok fazla kuruttuğunu görürseniz, diğer maske tariflerimizi deneyebilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Muz, Bal Ve Limonlu Nemlendirici Maskesi

Muz, bal ve limon karışımlı ev yapımı nemlendirici cilt maskesi cildinizi besleyerek nem kazandırır, cildinizdeki yağ ve nem oranını dengeler ve fazla yağın emilmesini sağlamaktadır. Ciltte oluşan ölü deri hücrelerinin cildinizden atılmasına da yardımcı olmaktadır.

Nemlendirici maske için malzemeler:

 • Üç tatlı kaşığı kadar muz,
 • Yarım tatlı kaşığı kadar bal,
 • Birkaç damla organik limon suyu.

Nemlendirici maskenin hazırlanışı ve uygulaması:

Yukarıdaki malzemeler birbirleriyle karıştırılarak yumuşak, macumsu bir kıvam elde edilir. Elde edilen maske göz bölgeleri haricinde cildinize sürün yaklaşık olarak 20-25 dk. kadar beklettikten sonra soğuk su ile yüz cildinizi yıkayın. Bu yağlı cilt yüz maske tarifini haftada 1 kere uygulayın.

Yağlı Ciltler İçin Yeşil Çay, Kil, Bal Ve Aloe Vera Nemlendirici Maskesi

Yeşil çay, kil, bal ve aloe vera karışımı ile elde edilen ev yapımı cilt maskesi cildinize uyguladığınızda yumuşacık ve nemli bir cilde sahip olabilirsiniz. Bu maske sayesinde cildiniz daha esnek bir yapıya sahip olurken akne ve fazla yağlar ciltten atılarak temizlenecektir.

Nemlendirici maske için malzemeler:

 • İki tatlı kaşığı kadar kurutulmuş yeşil çay,
 • İki tatlı kaşığı kadar kil,
 • Bir tatlı kaşığı kadar bal,
 • Bir yemek kaşığı kadar aloe vera.

Nemlendirici maskenin hazırlanışı ve uygulaması:

Tüm malzemeleri karıştırarak yumuşacık kıvama getirilmelidir. Daha sonra elde ettiğiniz bu maskeyi gözlerinize temas etmeden yüz ve boyun bölgelerinize masaj uygulayarak sürün. 20 dk. kadar bekleyin ve ardından soğuk su ile cildinizi yıkayın. Bu maske ile iyi sonuç elde etmek için haftada 2 kere uygulamalısınız.

Yağlı Ciltler İçin Portakal Suyu Ve Aloe Vera Nemlendirici Maskesi

Portakal suyu ve aloe vera karışımlı cilt maskesi, cildinize nem kazandırarak, sivilce ve akne gibi cilt sorunlarının önüne geçecek ciltteki fazla yağın emilmesi ve yüz cildine mat bir görünüm verecektir.

Nemlendirici maske için malzemeler:

 • Bir yemek kaşığı kadar organik portakal suyu,
 • Bir tatlı kaşığı kadar aloe vera jölesi.

Nemlendirici maskenin hazırlanışı ve uygulaması:

Yukarıdaki listede bulunan portakal suyu ve aloe vera jölesi malzemelerini yumuşacık bir kıvama gelene kadar karıştırıyoruz. Daha sonra ise, göz çevresine temas etmeyecek şekilde yüz ve boyun cilt bölgelerine uygulayıp 15-20 dk. kadar bekledikten sonra cildinizdeki bu maskeyi ılık su ile yıkayarak temizleyin. Bu maskeyi haftada 1 ya da 2 kere uygulayabilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Kil, Domates Ve Limon Suyu Nemlendirici Maskesi

Kil, domates ve limon suyu karışımlı cilt maskesi yağlı cilt tiplerindeki fazla orandaki yağı emerek, cilde nem kazandırır ayrıca ciltte oluşan akneleri tedavi edebilen bu maske cilt teninizin de aydınlık kazanmasına yardımcı olmaktadır.

Nemlendirici maske için malzemeler:

 • İki yemek kaşığı kadar kil,
 • Bir adet domates,
 • Bir tatlı kaşığı kadar organik limon suyu.

Nemlendirici maskenin hazırlanışı ve uygulaması:

Tüm malzemeler karıştırılarak yumuşak ve macumsu bir kıvam elde edilir. Her maske tarifimizde olduğu gibi gözlere dikkat edilerek yüz cildinize ve boyun bölgelerinize nazik hareketlerle masaj yapılarak sürülür ve yaklaşık olarak yine 15 dk. kadar bekledikten sonra ılık su ile maske yıkanarak ciltten arındırılır. Bu maske tarifini haftada 1 kere uygulamanızı önermekteyiz.

Yağlı Ciltler İçin Bal, Yoğurt Ve Yulaf Nemlendirici Maskesi

Bal, yoğurt ve yulaf karışımlı yağlı cilt maskesi en favoriler arasındadır. Bu maske cildinizde gözenekleri temizler, ölü deri hücrelerinin ciltten atılmasına yardımcı olur ve yağlı ciltteki fazla yağı alarak cildi nemlendirir, ciltte oluşan sivilce izleri, yüz lekeleri gibi sorunları da yok eder.

Nemlendirici maske için malzemeler:

 • Yarım tatlı kaşığı kadar bal,
 • İki yemek kaşığı kadar yoğurt,
 • Üç yemek kaşığı kadar ince tel yulaf.

Nemlendirici maskenin hazırlanışı ve uygulaması:

Listemizde bulunan malzemelerin hepsini karıştırarak yumuşak ve macumsu bir kıvama gelmesi sağlamalıyız. Her zaman dile getirdiğimiz gibi gözler haricinde yüz cildine elde etmiş olduğunuz maskeyi sürün ve ardından 15-20 dk. kadar yüzünüzde beklettikten hemen sonra ılık su yardımı ile maskeyi temizleyin. Bu maskeyi haftada 1 kere kullanmanız uygundur.

Yağlı Ciltler İçin Yeşil Kil, Salatalık Suyu Ve Arı Sütü Nemlendirici

Yeşil kil, salatalık suyu ve arı sütü karışımı diğer maske tariflerimiz gibi bu maske’de yağlı ciltler için nemlendirici özelliğine sahiptir. Cildinizi yumuşatarak nem kazanmasını sağlar ve aşırı yağlanma gibi sorunları ortadan kaldırmaktadır. Maskenin içerdiği ürünler sayesinde antibakteriyel özelliğine sahip ve ciltte oluşabilecek iltihaplanmaları engelleyerek önler.

Nemlendirici maske için malzemeler:

 • İki yemek kaşığı kadar yeşil kil,
 • Dört yemek kaşığı kadar salatalık suyu,
 • Yarım tatlı kaşığı kadar arı sütü.

Nemlendirici maskenin hazırlanışı ve uygulaması:

Yine yukarıdaki listemizde yer alan malzemeleri yumuşacık ve macumsu bir kıvam alana kadar karıştırıyoruz. Elde edilen karışım maskesini her zaman ki gibi gözlere dikkat ederek yüz cildinize uygulayın. Maskeyi uyguladıktan sonra 15-20 dk. bekleyip, ılık su ile yıkayarak arındırın. Bu maske tarifini haftada 1 kere uygulamanız yeterlidir.

Bir diğer konumuz da yine yağlı ciltler için maske başlıklı yazımız da yağlı cilt tipine sahip kişiler için maske önerilerinde bulunmuştuk. Bu konumuzu incelediniz mi?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu