Saç Modelleri

Kilolu Bayanlar İçin Saç Modelleri

Kilolu bayanlar için saç modelleri

Eğer sizlerde kilolu iseniz, doğru saç modelleri ile yüz hatlarınızı daha ince ve zarif gösterebilir ve olduğunuzdan daha zayıf şık bir görünüme bürünme imkanı sağlayabilirsiniz. Normal kilolu ya da biraz fazla kilolu olmanız aslında bir şey değiştirmiyor buradaki püf nokta, saç modeli seçimi yaparken yüz şeklinizdir. Her insanın yüz şekli farklı “oval, kare, yuvarlak, kalp” yüz tipleri için birbirinden farklı saç modelleri kullanmanız gerekmektedir.

Kuaföre gittiğinizde kilolu bayanlar için saç modelleri olarak uzun saç modeli önerilir. Bu saç modeli ile dalgalı saçlar, bukleler ya da doğru bir şekilde kullanılan saç tutamları ile yüz şekliniz oval yakın bir şekle sokularak son derece zarif görünüm verilebilmektedir.

Kilolu bayanlar nasıl saç modeli seçmelidir?

  1. Kilolular saç modeli seçerken dikkat etmeleri gereken ilk nokta ise; yüz şekline göre saç modelleri seçmeleridir.
  2. Kilolu bayanların yüzleri daha ince görünmesi gerekmektedir, bunun içinse perçemli saç modellerine sahip olmaları gerekmektedir. Fakat perçem kesimlerin yandan kesilmesi oldukça önemlidir. Bu sayede dolgun yanak kısımları göze çok fazla batmayacaktır.
  3. Kilolu kadınların, saç kesim modellerinde alın bölgesi kapatılması gerekir. Bu saç kesiminde kakül kullanılacaksa kakül kesim şekli geriye doğru atılabilecek şekilde saç kesimi yapılmalıdır.

Kadınlive saç modelleri, editörleri kilolu bayanlar ve yüz şekillerine uygun en ideal saç modelleri hakkında aşağıda listeler halinde bilgileri sizler için hazırladı:

Yan Tarafa Atılmış Kilolu Bayanlar İçin Dalgalı Saç Modeli

Oval yüzlüler için saç modelleri

Eğer fazla kilolarınız varsa, yüz şekliniz de oval ise, diğer yüz tiplerine göre kendinizi şanslı olarak sayabilirsiniz. Fazla kilolar oval yüz şekline sahip insanlarda hangi saç modelini uygularsa, uygulasın yakışır. Bu yüz tipine sahip kilolu kadınlar saç modeli olarak kaküllü saç modelleri, açık dalgalı saç modelleri, yandan toplanmış at kuyruğu saç modelleri gibi birçok farklı modeli deneyebilirler. Eğer saçlarınız düz ve siz buna hafif dalga vermek istiyorsanız, doğru bir tercih yapmış olabilirsiniz çünkü bu sayede sizi hem daha genç gösterirken, yüzünüzün de olduğundan daha ince görünmesini sağlar.

Kare yüzlüler için saç modelleri

Kare yüz şekillerine sahip olan bayanlar genellikle çene bölgeleri ile avantaj göstermektedirler. Bu yüz tipine sahip kilolu bayanların tercih edebilecekleri saç modelleri ise; tek yan taraftan sarkan dağınık örgü saç modelleri ya da tek yandan sarkık açık saç modelleri olabilir, böylelikle yüz şekliniz oval yüz tipine yaklaşacağı için güzel görünüm kazanabilirsiniz. Bunun yanı sıra saç tokları, çiçekler gibi kullanacağınız saç aksesuarları sayesinde tüm dikkatlerini saçınıza çekmenize yardımcı olacaktır.

Yuvarlak yüzlüler için saç modelleri

Yuvarlak yüz şekillerine sahip kilolu bayanların kullanması gereken saç modeli ise, elmacık kemiği üzerinden sarkan saç modelleri ile yüz tiplerini oval şekle sokmaktır. Yuvarlak yüzlü bayanlar, saç modellerini açık olarak ya da yandan toplanmış dağınık örgülü saç modelleri deneyebilirler. Dalgalı saç modelleri ile doğru modeli bulmanız size avantaj sağlayabilmektedir.

Kalp yüzlüler için saç modelleri

Kalp yüz şekillerine sahip kilolu bayanların genelde alın bölgelerini kapatacak saç modelleri tercih etmeleri gerekir. Bunun için kaküllü saç modelleri sizler için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Ayrıca kilolu bayanlar için bir diğer alternatif kalp yüz bob kesim saç modelleri son derece iyi bir fikir olabilir.

Kilolular için saç modelleri / GALERİ

Kilolular İçin Yandan İkiye Ayrılmış Dağınık Saç Modeli

Bir önceki konumuz da sizlere yüz şekline göre saç modelleri başlıklı konumuzda hangi yüze hangi saç modeli yakışır bilgiler verdik. Bu içeriğimizi incelediniz mi?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu