Makyaj

Yüz Şekline Göre Allık Sürme Teknikleri

Yüz şekline göre allık sürme teknikleri

Yüz şekillerine göre allık nasıl sürülür, bu konumuzda Kadınlive kadın ekibi olarak kaleme aldık. Size vereceğimiz bu taktikler sayesinde sizde kendi yüz tipinize en uygun allık sürme tekniğini öğrenin. Yüz şekline göre allık sürme teknikleri ile büyük burnunuzu daha küçük, geniş yüzünüzü daha dar ve elmacık kemiğini çıkık şekilde gösterebileceksiniz.

Makyajın en önemli noktası ise allık sürme aşaması olduğunu neredeyse her kadın biliyordur. Allık yüze renk ve canlılık katar. Özellikle de elmacık kemiklerine vurgulama yaparak yüze daha ince bir ifade katabilirsiniz.

Her yüz şeklinin farklı bir allık sürme tekniği vardır. Eğer allık sürmek istiyorsanız, ilk olarak cilt renginiz ve yüz tipinizi çok iyi bilmelisiniz. Ten renginizi yada yüz yapınıza uygun olmayan bir allık tercih ettiğinizde sizi olduğunuzdan daha yaşlı, kilolu gösterebilmektedir.

Dolayısı ile doğru yüz şekline, doğru allık sürmek gerekiyor. Sizin için hazırladığımız allık sürme tekniklerine gelin hep birlikte bir göz gezdirelim ne dersiniz?

Allık Nasıl Sürülür?

Allık Nasıl Sürülür

Yuvarlak Yüzler İçin Allık Sürme Teknikleri

Yuvarlak yüzlü bir kadınsanız, yüz hatlarının daha ince ve uzun görünmesi için allık sürerken yanak bölgelerinizin hemen tam üzerinde sürün. Fırça yardımı ile sanki ‘C’ harfi çizer gibi uygulayabilirsiniz. Ayrıca allığı saç diplerine doğruda uzatarak uygulamayı kesinlikle ihmal etmiyoruz. Çene kısmınıza da hafif şekilde allık sürebilirsiniz.

Uzun Yüzler İçin Allık Sürme Teknikleri

Uzun yüzlüler özellikle allık sürerken sadece yanakları üzerine uygulamalıdır. Bu şekilde yüzün uzunluğunu dengelemiş olursunuz. Fakat yüzde mutlaka makyaj uygulanmış olması gerekir. Onun için allık sürerken daha yumuşak hareketlerle dağıtmalısınız.

Oval Yüzlüler İçin Allık Sürme Teknikleri

Oval yüzlere sahip kadınların alın ve çene yapıları daha çok geniştir. Bu yüz tiplerinin elmacık kemikleri daha çok baskın ve kadınların çene yapıları ovaldir. Eğer yüz tipiniz oval yapıdaysa, allık sürerken özellikle elmacık kemikleri ve şakak kısımlarına uygulamalısınız. Bu şekilde elmacık kemikleriniz daha çok belirgin bir hal alacaktır.

Köşeli Yüzler İçin Allık Sürme Teknikleri

Köşeli yüz tipleri tıpkı kareli yüz şekillerine benzer oldukça sert ve açılı bir yapıdadır. Dolayısı ile yüzünüze derinlemesine yumuşak bir etki katmak içinse yüzdeki kemikli yapıların geri planda kalması gerekiyor. Bu tip yüzlere allık uygularken, elmacık kemiğinin üstüne yuvarlak şekilde sürmelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu