Makyaj

Kusursuz makyajın sırları

Kusursuz makyajın sırları

Makyaj yapmak bayanların vazgeçilmezidir. Bir makyajı ise nasıl kusursuz yapacağınızı öğretmek ise bizim vazifemizdir. Sizlere makyajın kusursuz olması için sıralamasını ve püf noktalarını anlatacağız.

Makyaj yapacaksanız ve gerçekten kusursuz görünmesini istiyorsanız bazı şeyleri bilmeniz gerekir. İlk olarak makyaj yapılacak cilt kesinlikle temiz olmalıdır. Asla kirli veya kuru cilde makyaj yapmayın. Güzelce temizlenmiş, hafif nemli bir yüz haline getirdikten sonra ise ilk olarak fondöten kullanmalısınız. Sıralama önemlidir. Fondöteni ufak ufak benekler halinde eliniz ile çene, yanaklar, alın gibi bölgelere sürdükten sonra 2 parmağınız ile yavaş yavaş derinize yedirin. Teninizden açık renk fondöten seçmek sizler için daha iyi bir seçim olacaktır.

İkinci olarak ise kullanacağımız malzeme pudradır. Kaliteli bir pudra kullanmak oldukça önemlidir. Pudrayı kullandığımızda fondötenimizin kapatıcılığını çok daha kalıcı bir hale getirecek ve adeta tenimize yapışmasına sağlayacaktır. Hem de mat bir renk vereceği için eğer fazla fondöten kaçırmış olsanız dahi bunu pudra ile daha iyi bir hale getireceksiniz. Ancak pudrayı sürerken çoğu bayan göz kapaklarına sürmemektedir. Aksine kirpiklere temas ettirmeden göz çevresi ve kapaklarına da pudra sürerek yüzde ki o bütünlük daha net bir şekilde sağlanabilir.

cildi-temizlemek

Pudrayı sürdükten sonra ise allık sürmeye geldi sıra. Allık sürmek çok hassas bir iştir çünkü tek bir noktadan sürmeye başlarsanız çok kötü bir görüntü olur. Fırçanıza az az hatta üstündeki o çoğunluğu hafif üfleyerek yuvarlak çizer bir biçimde sürmelisiniz. Yuvarlakları da yüzünüzden dışarı doğru bir simetri uygulayarak yapmalısınız. Bu sizin yüzünüze neşe katacak ve çok daha sıcak bir görüntü sağlamanıza yardımcı olacaktır.

cildi-temizlemek-sivilce-akne

Allıkta sürdükten sonra sıra geldi rimele. Rimel sürerken dikkatli olmalısınız, rimel sayesinde yoğun ve dolgun bakışlar yapabileceğiniz gibi yanlış ya da fazla yapılan rimel de oldukça kötü bir görüntü bırakacaktır. Rimeli sürerken kirpiklerinize nasıl bir şekil vermek istediğinizi belirleyip ona göre hareket etmelisiniz. Eğer uzun bir görünüş isterseniz yukarı doğru ya da daha dolgun bir görünüş içinde dipten yana doğru çekmek çok daha iyi sonuçlar vermektedir.

goz-makyajı

Son adımda ise rujumuzu süreceğiz. Rujumuzu sürerken tüm dudağımızı dolduracak şekilde sürmeliyiz iyice yedirdikten sonra bir mendil ile fazlalıkları alıp tekrar bir ikinci katı sürebiliriz bu sayede dudaklarımız çok daha canlı görünecek ve rujumuzun gün içerisinde ki kalıcılığı da oldukça fazla olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu