Diyet Listesi

Çabuk acıktıran besinlerin listesi

Çabuk acıktıran besinlerin listesi

Güzelliğine önem gösteren, şık bir görünüme sahip olmak isteyen bayanlar için yapılan araştırmalar gün geçtikçe artıyor. Kadınlive ekibi olarak değerli okuyucularımız için tok tutan besinleri araştırdık. Karnımız çok acıktığında tükettiğimiz gıdalar beynimize artık sen doydun sinyalini vermeli. Özellikle işlenmiş gıdalar beyaz ekmek makarna tarzı ürünler kan şekerimizi ciddi derecede yükselterek daha çok yemek yeme isteği uyandırır.

Çabuk acıktıran besinlerin listesi

Meyveler

Meyvenin çok sağlıklı olduğunu biliyoruz. Fakat meyvenin suyunu tüketmek yerine meyveyi olduğu gibi yersek lif oranından da faydalanmış oluruz. Meyve suyunu tükettiğimiz takdirde kan şekerimiz ciddi oranda artmaktadır ve de hızlıca tekrar karnımızı acıktırır.

Hazır gıdalar

Hazır gıdalardan uzak durmalıyız. Tuz oranı yüksek içinde sirke bulunduran cips gibi gıdalar daha fazla tatlı yeme isteği uyandırmaktadır.

Fast Food gıdalar

Sağlıklı bir yaşam istiyorsak hayatınızdan Fastfood gıdaları tamamıyla çıkartmanız gerekmektedir.

İçki içmek

Özellikle tükettiğimiz içki kebap tarzı ürünler ertesi gün enerjinizi düşürdüğü için daha çok yemek yeme isteği hissedebilirsiniz.

Pizza ve makarna gibi gıdalar

Pizza ve makarnalar son derece çekici birçok kişinin hayır diyemeyeceği yiyecekler arasında bulunmaktadır. Unutmamalıyız ki bu gıdalar akü tükettikçe daha çok acıkacağız.

Balık

Bizim gelenek ve göreneklerimize göre balığı pişirerek yiyoruz. Ama içinde pirinç bulunan suşi daha fazla acıkmamıza sebep verir. Özellikle suşi yemeyi seviyorsanız sizlere tavsiyemiz kahverengi kepekli pirinç ve yapılanları tüketmeniz konusundadır.

Tahıllı gıdalar

Tahıllı gıdalar tüketmeye özen göstermeliyiz. Ama gdo’su bozulmayan gıdaları tercih edersek daha faydalı olacaktır.

Yapay şekerli gıdalar

Yapay olan içerine şeker katılarak hazırlanmış gıdalardan uzak durmalıyız. Kısa sürede acıkmanızı sağlayarak bizim daha fazla kalori almanıza sebep olur.

Tok tutan gıdalar

Yemek yerken uzun süre tok tutacak gıdaları tercih etmeliyiz. Lif oranı yüksek gıdaları tüketirsek daha uzun süre tok kalma şansına sahip oluruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu